Shazam! Hnev bohov ukazuje, že aj tu bude pokračovať bizarný easter egg z DCEU

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bizarný easter egg z DCEU aj v Shazamovi

Posledný víkend patril Comic-Conu v San Diegu. Dostali sme na ňom množstvo pútavých noviniek, jednou z nich bol aj prvý trailer na Shazam! Hnev bohov. Okrem skvelých záberov a navnaďovania na superhrdinské dobrodružstvo nám ukazuje, že tu bude pokračovať aj bizarný easter egg z DCEU.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Samozrejme, odkazy, narážky a cameo úlohy nie sú žiadnymi neznámymi prvkami v superhrdinských filmoch. Ani svet DC im nie je cudzí a najlepším príkladom môže byť Peacemaker. Jeho režisér James Gunn do neho vedel napakovať poriadne množstvo obsahu, referencie nevnímajúc.

peacemaker justice league
Zdroj: comicbook.com

Tretí film s týmto prvkom

Lenže tento prípad je trochu rozdielny a trochu bizarný. Trailer na Shazam 2 nám ukazuje, že pôjde už o tretí film, ktorý podobný easter egg obsahuje. Počas toho, ako má Shazam svoju rozsiahlu spoveď, po ktorej zistíme, že to hovorí ako Billy pediatrovi, vidíme niečo medzi hračkami v jeho kancelárii. Je to známa hororová bábika Anabelle.

Tú sme mohli vidieť už v prvom Shazamovi na poličke v obchode. Následne sa objavila v Aquamanovi, kde sme ju mohli vidieť na dne oceánu. Tento trend má však celkom príjemný základ, ktorý sa skrýva v osobách režisérov.

anabelle dc
Zdroj: opoyi.com

Hororová bábika v DC svete

Tvorcom prvého filmu bol totiž David F. Sandberg, ktorý bábiku priniesol ako pripomienku svojho predošlého filmu. Ním bol práve Anabelle: Stvorenie zla. Film s Jasonom Momoom ako superhdinom je ešte jasnejší. Priniesol ho totiž novodobý hororový majster James Wan. Ten priniesol sériu V zajatí démonov, kde sa bábka prvý raz objavila.

Navyše, táto séria mala s Aquamanom ešte jedno spojenie. Ním je herec Patrick Wilson, ktorý si zahral v oboch dielach. Nakoľko sa pre očakávané pokračovanie Shazama vracia rovnaký režisér, je len logické, že si zahrnul aj tento prvok. Ide síce o bizarný a pomerne zvláštny kúsok, je však úsmevné sledovať, ako tento easter egg prechádza cez viaceré DCEU filmy.

Čo si o takomto odkaze myslíte vy? Je zaujímavé, že práve bábika Anabelle sa nachádza vo viacerých filmoch z DC sveta? Dajte nám vedieť v komentároch vaše názory.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -