Najdrahší film od Netflixu The Gray Man dostane pokračovanie. Očakávať máme aj spin-off

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Gray Man dostane pokračovanie aj spin-offy

Najnovší film bratov Russovcov sa dostal na Netflix len minulý piatok a už hlási veľké úspechy. Skutočne netrvalo ani týždeň, kým tvorcovia potvrdili, že The Gray Man dostane nielen pokračovanie, aj niekoľko spin-off filmov. Stane sa teda vlastnou samostatnou franšízou.

Príbeh sleduje príbeh CIA agenta Courta Gentryho s krycím menom Sierra Six. Zahral si ho Ryan Gosling. Pri jednej z úloh objaví špinavé tajomstvá organizácie a tak sa rozhodne ich odhaliť. Tak musí byť odstránený, na čo si najmú aj ich bývalého operatívca, teraz na vlastnú päsť jednajúceho šialenca, Lloyda Hansena (Chris Evans).

The Gray Man trailer
Zdroj: Netflix

Sierra Six bude späť… niekoľkokrát!

Musí sa teda spojiť s niekoľkými starými známymi a dať si pozor na to, komu veriť. V akčnej jazde si tak okrem predmetnej dvojice zahrali aj Ana de Armas, Billy Bob ThorntonRege-Jean PageJessica HenwickDhanushWagner Moura alebo Alfre Woodard. Zatiaľ je pre ďalšie diely potvrdený iba návrat Goslinga.

Film si získal u divákov aj kritikov iba za necelý týždeň streamovania značný úspech. Vo viacerých krajinách, vrátane Slovenska, je stále na prvom mieste v rebríčku sledovanosti. Na Rotten Tomatoes má od divákov skóre 91 %. Joe a Anthony Russovci sa teda už teraz rozhodli priniesť informácie o ďalšom filmovom univerze.

the gray man
Zdroj: screenrant.com

Gray Man zamýšľaný ako rozšírené univerzum

Spolu s oznámením priniesli aj toto prehlásenie:

„Reakcia publika na The Gray Man sa dá popísať jedine ako fenomenálna. Sme tak vďační za ten entuziazmus, ktorý fanúšikovia po celom svete pre náš film majú. S toľkými úžasnými postavami vo filme sme vždy zamýšľali, aby bol The Gray Man súčasťou rozšíreného univerza a sme radi, že Netflix oznamuje sequel s Ryanom, rovnako ako scenár, o ktorom vám radi povieme čoskoro.“

Scenár nám chcú už čoskoro predstaviť

Druhá časť podľa ich slov už zrejme má scenár. Vieme, že pri ňom opäť spolupracovali so Stephenom McFeelym, s ktorým napísali aj Avengers: Endgame aj vytvárajú ich chystanú adaptáciu komiksu The Electric State. Avšak scenáre pre pokračovanie The Gray Man vytvárajú aj Paul Wernick a Rhett Reese (DeadpoolZombieland).

Filmovú značku je rozhodne z čoho budovať. Film totiž vychádza z rovnomennej knižnej predlohy, ktorú píše Mark Greaney. Tá vyšla ešte v roku 2009. Odvtedy je v sérii už 11 kníh, pričom dvanásta vychádza na budúci rok (preto uvádzame, že stále píše). Zároveň vieme, že si film nechal otvorených množstvo dverí, tak je na čo nadväzovať.

Páčil sa vám film The Gray Man? Ste radi, že dostane nielen ďalší diel, ale hneď niekoľko samostatných filmov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -