Do akého projektu by sa pustil Guillermo del Toro, ak by mal na to rozpočet?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Guillermo del Toro a jeho vysnívaný projekt

Guillermo del Toro má vysnívaný projekt, ktorý by mohol vzniknúť iba v prípade, že by mu štúdio poskytlo dostatočný rozpočet. Zároveň by muselo súhlasiť s jeho víziou daného filmu. Režisér je však už v Hollywoode veľkým menom a je známym už dlhú dobu vďaka svojim unikátnym temným a pochmúrnym výzvam. O svojom projekte, ktorý by chcel už dlhší čas spracovať, sa vyjadril vo svojom paneli na Comic-Cone.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ten sa nekoná, ako je zvykom, každý rok v San Diegu a naživo. Namiesto toho nám prinášajú panely priamo do našich obývačiek online. Del Toro sa zúčastnil na jednom z nich v spojení so svojím filmom Antlers (pri ktorom pôsobil ako producent). Okrem rozhovoru sa ho však aj spýtali na to, aký by bol jeho projekt ak by mal neobmedzený rozpočet a všetky súhlasy od štúdia, s ktorým by pracoval. Vyjadril sa k tomu takto:

„Spravil by som buď V hore šialenstva alebo Frankensteina. Toho som si vždy predstavoval ako dvoj až trojdielny príbeh. Pretože, ak by ste chceli zadaptovať knihu, museli by ste kompletne zmeniť štýl rozprávania. A to je náročné cvičenie.“

Lovecraftova novela mu stále behá hlavou

Ako vieme, Guillermo del Toro miluje V hore šialenstva a chcel by z toho spraviť svoj srdcový projekt už nejaký čas. O adaptáciu novely H.P. Lovecrafta sa už v minulosti snažil. Mal napísaný scenár a do hlavnej úlohy chcel obsadiť Toma Cruisea. K natáčaniu teda bol skutočne blízko, avšak na poslednú chvíľu bola produkcia ukončená. Dôvodom boli práve financie. Režisérova vízia by bola pre štúdio jednoducho pridrahá. Stále ale môžeme vidieť, že mu to vŕta v hlave.

Skutočne nás ale zaujal svojou informáciou o románe Marry Shelleyovej. Bol to rovnako ambiciózny projekt a vidieť ho dokonca ako trilógiu by mohlo stáť za to, lebo veríme, že režisér by to spracoval skoro perfektne. S monštrami totiž pracuje už do začiatku a vždy má k nim vo svojich snímkach blízko.

guillermo del toro filmy
Zdroj: studiobinder.com

Vesmír plný monštier od Universalu

Vieme však, že na tomto vesmíre už pracuje Universal Pictures. Snažili sa naštartovať svoj Dark Universe filmom Múmia, v ktorom si zahral titulnú rolu práve už spomínaný Tom Cruise. Jeho vlažné prijatie však celý projekt akosi odsunulo a chvíľu sa o ňom nehovorilo. Situáciu znovu otočil úspech filmu Neviditeľný zo začiatku tohto roku.

Odvtedy nám bolo potvrdené, že Bill Condon pracuje na remaku Frankensteinovej nevesty, kde by si dokonca mohla zahrať hlavnú úlohu Angelina Jolie. Jasný je aj projekt Wolfman, kde zase muža premieňajúceho sa na vlka stvárni Ryan Gosling. A kde je jeho nevesta, tam logicky prichádza aj samotné monštrum. Hovorí sa o tom, že sólový film Frankenstein by mal dostať na starosť James Wan, nič však zatiaľ ešte nebolo definitívne odklepnuté.

Dark universe
Zdroj: universal

Preto by nemuselo byť nepravdepodobné ani to, že by sa k projektu dostal del Toro. Teda samozrejme pod podmienkou, že by si našiel čas vo svojom nabitom rozvrhu. Hneď ako to situácia dovolí sa plánuje vrátiť k natáčaniu svojho najnovšieho hororu Nightmare Alley. To ho zamestná minimálne do budúceho roku, kedy sa chystá na svoju vlastnú, temnejšiu víziu Pinocchia pre Netflix. No, s Frankensteinom by to bolo predsa na dlhé lakte…

Myslíte si, že by mohol Guillermo del Toro vytvoriť ako ďalší projekt Frankensteina? Zaujal by vás aj ako viacdielny film, dokonca trilógia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -