Just Cause film bude skutočnosťou a dokonca si našiel režiséra. Kto ním bude?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Just Cause film naozaj dostaneme

Just Cause je populárna videoherná séria, ktorá v súčasnosti obsahuje už 4 časti. Už od minulého roka v máji sa diskutuje o tom, že by mala dostať hollywoodske spracovanie pre veľké plátna. Just Cause film sa teraz skutočne stane realitou, keďže si ju zobral na starosť známy režisér.

Je ním Michael Dowse, ktorý nám priniesol akciou nabitú komédiu na Netflix, Spolujazda. Okrem toho pracuje na viacerých seriáloch, pri ktorých určite za zmienku stoja chystaný The Falcon and the Winter Soldier od Marvelu alebo komédia pre Quibi s Kevinom Hartom, Die Hart. Aj z jeho predošlých projektov môžeme čítať isté úspechy. Tak isto na streamovaciu službu Netflix priniesol Coffee and Careem a ak siahneme pár rokov dozadu, postaral sa o divokú sci-fi jazdu Future Man.

Michael-Dowse-Just-Cause
Zdroj: thewrap.com

S kombináciou humoru a akcie má teda bohaté skúsenosti. Ak by ste si však ani doteraz nemysleli, že pôjde o vydarenú snímku, pripočítajte si do mixu scenáristu Dereka Kolstada. Áno, je to meno, ktoré stojí za napísanie skvelej trilógie John Wick. Spoločne prinesú adaptáciu pod hlavičkou Constantin Film (producenti Martin Moszkowicz a Adrian Askarieh). Ako výkonní producenti budú pôsobiť aj ľudia zo Square Enix, štúdia, ktoré prinieslo hru.

Latinský hrdina na ceste proti svetovej hrozbe

Hra sa vo všetkých svojich dieloch zameriava na titulnú postavu Rico Rodriguez. Ten sa vydáva na misie, aby zastavil The Black Hand, ktorá je smrtiacou skupinou žoldnierov. Cestuje kvôli tomu po celom svete, zvrháva diktátorov a oslobodzuje krajiny. Aj samotný titul hry dostal názov podľa americkej operácie „Just Cause“, ktorá bola inváziou Spojených štátov do Panamy.

just cause rico
Zdroj: dagoldinfo.com

A práve v tejto oblasti začína dej prvej hry (aby to však nebolo také očividné, používajú fiktívne lokácie, v tomto prípade ostrov San Esperito). Tá debutovala v roku 2006 na PlayStation 2, Xbox a PC. Jej obrovský úspech zabezpečil okamžité pokračovania a tak sme sa dočkali v roku 2018 už štvrtej časti. Séria predala celosvetovo už viac ako 15 miliónov kópií.

Nebudú chýbať kľúčové prvky z hry

Just Cause film ešte nemá známy svoj scenár a tvorcovia si strážia informácie. Prezradili nám však, že sa posnažia naštartovať akčnú celosvetovú sériu, rovnako ako je to v predlohe. Z nej si jednoznačne zoberú aj hák, ktorým sa hlavný hrdina zachytáva o predmety a plachtiaci oblek, teda predmety, ktoré sa vyskytujú doteraz v každej časti. Práve toto sú kľúčové súčasti, ktoré by rozhodne nemali chýbať.

jsut cause hak
Zdroj: justcause3mods.com

Ešte počas minulého roka, keď sa začali prvé klebety o filme, sa šepkalo o tom, že hlavnú rolu by mohol stvárniť Jason Momoa. V súčasnosti jeho meno ale vôbec nepadlo. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa objavil aj kvôli jeho nabitému rozvrhu. Momentálne pracuje na seriáli See, ktorý sa vysiela na Apple TV+ a samozrejme zostáva v roli Aquamana pre DCEU. A okrem toho nám napríklad nahovorí aj Snehuliaka Frostyho (no nie je to rozkošné?).

Videoherné adaptácie boli často pre Hollywood veľkým problémom. Avšak, vyzerá to tak, že sa to podarilo prelomiť filmami ako Detektív Pikachu alebo Ježko Sonic. Navyše ide v tomto prípade o pomerne unikátny projekt, keď sa dostávame do šialeného otvoreného sveta na štýl GTA, ktorý má ale svoj dej. A ako bolo písané, pridajte si k tomu scenáristu aj režiséra, ktorí majú s akčnými humornými snímkami veľké skúsenosti a nemôže to dopadnúť zle. Už len aby nám oznámili kedy začne produkcia.

Myslíte si, že Just Cause film je správnym krokom? Veríte, že pod touto skupinou tvorcov nepôjde o fiasko? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -