Quentin Tarantino povedal, aký by mohol byť jeho desiaty film. Dočkáme sa Kill Bill 3 alebo pokračovania Gaunerov?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Quentin Tarantino a jeho desiaty film

Režisér Quentin Tarantino už nejakú dobu vyhlasuje, že desiaty film bude jeho posledným. Neustále však svoje plány mení a tak už má v zásobe niekoľko potenciálnych adeptov na tento projekt. Už hovoril o hororovo ladenom Star Treku, alebo ďalšej epizóde Gaunerov. Ktorý projekt však spomenul tento raz?

Gauneri sú v jeho kariére práve veľkým dielom, ktorou ju celú odštartoval. Aj keď určite väčšina ľudí povie, že jeho najznámejší film z 90. rokov je Pulp Fiction, začal práve Gaunermi v roku 1992. Preto viackrát hovoril o tom, že by spravil jeho reboot alebo pokračovanie. Na mysli mal napríklad aj projekt, ktorý by spájal práve spomenuté filmy postavou dvoch bratov Vegovcov.

Tarantino-Vega-Brothers
Zdroj: screenrant.com

Najbližšie mal vždy k jednému žánru

Režisér mal však vždy blízko k jednému konkrétnemu žánru. Tým je, ako môžeme vedieť, western. Od jemných narážok na scény z filmov Sergia Leoneho v Kill Bill, cez použitie soundtrackov Ennia Morriconeho, až po plnohodnotné filmy tohto žánru. Za poslednú dekádu boli hneď dva – Nespútaný Django a Osem hrozných.

Dokonca aj jeho posledný film Vtedy v Hollywoode obsahoval „film vo filme“, ktorý bol práve westernom. A teraz, dva roky po vydaní tohto filmu, už začal uvažoval nad svojim ďalším projektom. Počas tohto týždňa sa zúčastnil filmového festivalu v Ríme, kde si prišiel vyzdvihnúť ocenenie za celoživotné dielo.

Quentin Tarantino natočí seriál Vtedy v Hollywoode
Zdroj: vanityfair.com

Westernová komédia, kde by si postavy nerozumeli

Počas preberania ceny mal na pódiu aj rozhovor s miestnym filmárom a spisovateľom Antoniom Mondom. Talianom, ktorý je známy napríklad napísaním scenára pre Andersonov Život pod vodou. Otázka padla na to, ktorý film bude Tarantino chystať najbližšie. Povedal, že by chcel spaghetti western komédiu. Vyjadril sa takto:

„Keby som točil ten film, bola by to naozaj sranda. Pretože by to bola komédia, ale v spaghetti western štýle. Kde by ale každý hovoril iným jazykom. Mexický bandita by bol Talian, hrdina by bol Američan, zlý šerif je Nemec, dievča za barom v saloone z Izraela. A každý rozpráva inak. A herci by boli len že: OK, keď on dohovorí, tak môžem ja.“

No a čo Kill Bill 3?

Quentin Tarantino by ako svoj desiaty film teda chcel westernovú komédiu. Podľa jeho opisu by to mohol byť originálny a zábavný kúsok a v jeho rukách by to bolo aj prevediteľné bez toho, aby to nebol zbytočný chaos.

Samozrejme ale prišlo k otázke ohľadom jeho predošlého plánu na film. Spýtali sa ho, či natočí Kill Bill 3. Na to odpovedal iba jednoduchým „Prečo nie?“. Ak by chcel ale priniesť pokračovanie tejto úspešnej dvojice filmov, znamenalo by to, že natočí viac ako 10 sľubovaných filmov.

kill bill 3
Zdroj: screenrant.com

Vychádza nám to na viac ako 10 filmov

Stále je otázkou času, k čomu sa viac nakloní a ktorý projekt nakoniec bude jeho desiaty. Fanúšikovia (a ja medzi nimi) by ale boli najradšej, keby natočil aj všetky spomínané. Dcéru nevesty z Kill Bill určite tiež chceme vidieť a ďalší western, na ktorom by sme sa poriadne zabavili, by tiež nebol na škodu.

Čo si myslíte vy, že natočí Tarantino ako svoj desiaty film? A bude podľa vás posledný alebo to podľa jeho plánov a slov tak vôbec nevyzerá? Dajte nám vedieť svoj názor do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -