Ridley Scott potvrdil, že scenár k filmu Gladiátor 2 je už hotový. Čo od neho čakať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Scenár ku Gladiátor 2 je hotový

Režisér Ridley Scott aktuálne potvrdil, že scenár k filmu Gladiátor 2 už majú hotový. Štúdio Paramount dalo pokračovaniu úspešného hitu zelenú už v roku 2018. Režisér sa však pôvodne venoval iným projektov, kým sa dostal k tomuto. Ani produkciu nechce spustiť skôr ako dokončí svoj projekt Kitbag.

Pôjde opäť o historický epos, ktorý sa zameria na Napoleona Bonaparteho. Zahrá si ho Joaquin Phoenix, ktorý práve v prvom Gladiátorovi stvárnil cisára Commoda. Scott nie je žiadnym nováčikom v prinášaní historických námetov. Ešte stále v kinách boduje jeho film Posledný súboj, ktorý rozpráva o silnej ženskej postave (Jodie Comer), ktorá sa nebála stáť si za svojim názorom ani v čase silne mužskej spoločnosti.

gladiator commodus
Zdroj: pinterest.com

Pokračovanie riešené 20 rokov

Pokračovanie Gladiátora sa tak riešilo už 20 rokov. Prvá myšlienka padla hneď rok po vydaní prvej časti, v júni 2001. Avšak prestalo sa na ňom pracovať do roku 2006, kedy prišli prvé návrhy na dej. Vtedy mal dostať film mystickejší, či až náboženskejší podtón.

V jednej mal Maximus Decimus (Russell Crowe) cestovať podsvetím, aby našiel konečný pokoj. Druhý návrh bol ešte odvážnejší, tam ho mali vyhľadať rímski bohovia a poslať naspäť na Zem, aby pomohol zastaviť rozširujúce sa kresťanstvo.

Gladiátor 2
Zdroj: fanart.tv

Reálnejší prístup viac pri zemi

Ridley Scott ale (zrejme našťastie) tieto pokusy stopol, pretože vždy prehlasoval, že preferuje reálnejší prístup k historickému materiálu. Ten súčasný už dopísal Peter Craig (Mesto hriechu, The Batman). Režisér to oznámil nasledovne:

„Och, bolo to napísané, už to bolo napísané. Máme dobrú stopu, dobré, logické miesto, kam sa ubrať. Nemôžme spraviť ďalší film rovnakého typu o gladiátoroch. Musíme nasledovať. Je tam dostatok komponentov z prvého, avšak štafetu sme odovzdali a pokračujem s ňou inak.“

V centre druhého filmu známa postava

Prezradili nám aj kto bude v centre záujmu druhého filmu. Bude to Lucius, ktorého v pôvodnom filme hral Spencer Treat Clark. Je synom Lucilly (Connie Nielsen) a teda synovcom Commoda. Scenár k filmu Gladiátor 2 sa nám ešte zatiaľ neodhalil viac, už prezradili aj to, že máme čakať posun v čase o 25-30 rokov.

Vraj sa počíta aj s tým, že sa vo filme objaví Russell Crowe, nevieme však v akej forme (zrejme by ale mohlo ísť o flashbacky). Pri ostatných hercoch sa ale nevie, či sa vrátia k svojim pôvodným úlohám. Pri hercoch sa istý čas hovorilo aj o Chrisovi Hemsworthovi (ktorý len tak mimochodom s Crowom pracoval na filme Thor: Love and Thunder, kde si strihne cameo ako Zeus).

chris hemsworth russell crowe
Zdroj: dailymail.co.uk

Ridley Scott posiela do kín jeden film za druhým

Takže tu to máme. Scenár na pokračovanie je hotový, vieme, na ktorú postavu sa zameria. Ridley Scott na ňom nezačne pracovať skôr ako na jeho historickom veľkofilme Kitbag. V kinách môžeme ešte stále vidieť jeho dielo Posledný súboj, pričom jeho životopisná dráma Klan Gucci dostaneme do kín už budúci týždeň.

Ako sa vám pozdávajú informácie, ktoré nám odhalil scenár na film Gladiátor 2? Myslíte si, že takýto spôsobom má pokračovanie svoj význam? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -