Reboot filmu Higlander sa začne nakrúcať budúci rok a podľa autora ide o „modernú tragédiu“

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Reboot filmu Highlander

Režisér Chad Stahelski potvrdil, že reboot filmu Highlander sa začne nakrúcať počas budúceho roka. Sľubuje nám však odlišnú verziu od tej, ktorú sme mohli vidieť v 80. rokoch, táto sa bude vraj „držať viac pri zemi“. Zároveň sa tvorca vyjadril, že „bude ako divadelnou hrou, ako modernou tragédiou“.

Pôvodný film vyšiel v roku 1986 a sledoval osudy bojovníka s mečom, Connora MacLeoda (Christopher Lambert). Pochádza zo škótskych vrchovín, podľa ktorých dostal aj svoje pomenovanie. Je jedným z rady nesmrteľných bojovníkov a zabitý môže byť iba sťatím hlavy. Po storočiach bojov hľadá mier a usadí sa na istý čas v New Yorku.

highlander
Zdroj: cultspark.com

Samotný námet je dramatický

Tam ho ale nájde jeho najväčší nepriateľ a je kvôli tomu opäť zatiahnutý do boja. Vrátil sa, aby ho zabil a obdržal tak „Cenu“. Posledný žijúci bojovník totiž dostane nesmierne vedomosti. Problémom je, že ich chce nepriateľ využiť na to, aby zotročil celú ľudskú rasu.

Už tento koncept nám pripadá vhodný do divadelnej drámy. Avšak režisér povedal, že herec v hlavnej úlohe dokáže do nej vyniesť viac z utrpenia hlavného hrdinu. Toho si v modernom spracovaní zahrá Henry Cavill. Jeho skúsenosti a tréning pri hraní Zaklínača prinesú pri narábaní s mečom dostatok akcie. Herec však stále neprestáva trénovať.

henry cavill witcher
Zdroj: Netflix

Nielen fyzická sila je potrebná

Stahelski si ho však vybral aj z iného dôvodu. Potreboval niekoho, kto vie stvárniť emocionálnu hĺbku postavy a jej neustály rast. V jednej sekunde má v očiach mladícku hravosť a nepoškvrnenosť duše, v ďalšej sa vie pretransformovať na staršiemu muža plného skúseností. A to je presne to, čo pre sériu treba. Vyjadril sa k tomu aj takto:

„Henry má samozrejme fyzičku, ale to by nič neznamenalo, keby bolo vidieť, že nedokážete uniesť bremeno postavy, ktorá žije už 500 rokov. A potreboval som niekoho, kto dokáže oboje. A potom, pri našom prvom stretnutí, bolo moje podozrenie potvrdené – Henry okamžite naskočil na tú ideu. Mal tú kombináciu, ktorou som bol fascinovaný.“

Na výber herca mu stačilo 10 minút

Tvorca sa teda vyjadril, že má perfektnú voľbu pre hlavnú postavu na reboot filmu Highlander. Vraj nepotreboval ani 10 minút, kým si povedal „no jasné, s týmto chlapíkom chcem fungovať“. Tak si vybral herca, ktorý hral Muža z ocele a v máji podpísali zmluvu (a vraj na pekne tučnú sumu 5 miliónov dolárov).

Cavill sa však vyjadril, že to robí aj kvôli svojej vášni a láske k značke. Hovorí, že fanúšikom Higlandera bol už odkedy bol „chlapča“. Nakoľko sa už v minulosti opakovane ukázalo, že je sám veľkým geekom, túto informáciu mu tiež veríme.

Henry Cavill Highlander
Zdroj: joblo.com

Režisér to stihne v pauze medzi Johnom Wickom

Produkcia nového Highlandera teda začne na budúci rok. Chad Stahelski to zrejme stihne po tom, ako si dáva pauzu medzi piatym a už vtedy zrejme vydaným štvrtým Johnom Wickom. Ten len nedávno dostal svoj názov – Hagakure.

Potešila vás správa, že reboot filmu Highlander sa začne nakrúcať už budúci rok? Páči sa vám herec v hlavnej roli alebo by ste si predstavovali iného? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -