Tom Hanks sa pred Vianocami ukáže aj vo westerne. Pozrite si trailer na film News of the World

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

News Of The World trailer

Najnovším filmom Paula Greengrasa bude pomerne netradičný western. Hlavnú úlohu si v ňom zahral Tom Hanks, ktorý už s režisérom spolupracoval na filme Kapitán Phillips. A že ide o veľmi úspešnú drámu dokazuje aj fakt, že bola nominovaná na šesť cien Akadémie. Podarí sa im úspech zopakovať aj teraz? Posúďte sami, keď si pozriete News Of The World trailer.

Tom Hanks, ktorý sa pomerne nedávno zotavil z koronavírusu, si tu zahrá vojnového veterána, kapitána Jeffersona Kyla Kidda. Aj 5 rokov po občianskej vojne cestuje cez Spojené štáty, aby rozniesol informácie aj po menších mestách. Rozpráva tak skutočné príbehy, ktoré sa tam odohrali a necháva miestnym aktuálne informácie (od toho aj názov filmu – novinky zo sveta).

Dej sa rozhýbe, keď narazí na mladé dievča menom Johanna (tú si zahrá debutujúca Helena Zengel). Keď mala štyri roky, bola unesená pôvodnými obyvateľmi z kmeňa Kiowa a preto nehovorí anglicky. Spolu sa vydávajú na cestu, pričom sa kapitán snaží dievča niečo naučiť, ona sa však chce vrátiť ku kmeňu. Celá situácia sa vyhrotí, keď chcú istí pochybní ľudia odkúpiť Johannu. Kidd to ale odmietne a tak sú im stále v pätách…

Netradičná rola pre Toma Hanksa

Pre herca Toma Hanksa ide o dostatočne netradičnú rolu, keďže ide o western. V svojej typickej forme bude ale možno vďaka dramatickej dejovej linke, ktorá sprevádza celý film. Nová herečka Zengel tiež, aspoň podľa traileru, prekvapuje, pretože dokáže vyjadriť veľký emočný rozsah s minimom dialógov.

Film je založený na knižnej predlohe, ktorú napísal Paulette Jiles. O scenár k nemu sa postaral Luke Davis, ktorý priniesol úspešný film Lion. Ako sme spomínali, réžiu má na starosti Paul Greengrass, ktorý priniesol napríklad aj pôvodnú Bourne trilógiu. Film malo najprv priniesť štúdio Fox, ale od toho sa upustilo, keď ho kúpilo Disney. Momentálne je pod hlavičkou Universal Pictures. Tí plánujú vydanie pred Vianocami v kinách, aj napriek tomu, že je veľké množstvo z nich zatvorených.

news of the world
Zdroj: variety.com

Režisér dokazuje kvality aj mimo svojho žánru

News Of The World trailer nám však neukazuje len dobré herecké výkony, ale aj šikovnú prácu tvorcov. Režisér sa naozaj veľmi dobre postaral o zobrazenie krajiny a veľkých plání Ameriky po časoch občianskej vojny. Navyše si k tomu zobral na starosť aj hudbu k filmu a už podľa ukážky vidíme, že aj tá je podarená.

Greengrass je známy nielen svojou Bourne trilógiou, ale značne aj drámami založenými na skutočných udalostiach. To nie je prekvapením, nakoľko ide o bývalého novinára. Okrem spomínaného Kapitána Phillipsa sú to silné príbehy ako Let číslo 93 alebo 22. júla. Preto je pre neho aj táto snímka miernym odbočením zo žánru. Avšak vôbec nie zlým smerom.

Dúfajme, že sa pomerne jednoduchý príbeh dokáže vyvarovať stereotypickosti a klišé. Ale spojením veterána z drám Toma Hanksa a skúseného režiséra Paula Greengrassa by to vôbec nemal byť problém. A možno si takto opäť siahnu na ocenenia alebo aspoň nominácie. Presvedčiť sa o výsledku v každom prípade budeme snáď môcť už o pár týždňov.

Zaujal vás News Of The World trailer? Čo si myslíte o Tomovi Hanksovi vo westerne? A ako sa vám páči nová mladá herečka? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -