Pozrite si trailer na posledný film Chadwicka Bosemana a nechajte sa uniesť atmosférou 20. rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ma Rainey’s Black Bottom trailer

Na Netflix príde ešte pred Vianocami posledný film Chadwicka Bosemana. Zahrá si v ňom spolu s oscarovou Violou Davis (Vdovy, Ploty), ktorá je tu zmenená na nepoznanie. Film vyzerá sviežo aj dojímavo a hlavne dostáva zaujímavý muzikálny štýl. Presvedčte sa sami a pozrite si Ma Rainey’s Black Bottom trailer.

Snímka vychádza z pôvodného muzikálu, ktorý napísal August Wilson. Hovorí o transformácii bluesu v jeho počiatkoch. Ten dal navyše umelcom silu, aby sa nenechali obmedzovať predsudkami spoločnosti, ktorá by im mala diktovať ich hodnotu. Skutočne veľmi dobre vybrané úlohy pre túto hereckú dvojicu.

Cesty bluesových hudobníkov v neľahkých časoch

Ukážka začína záberom na štúdio, v ktorom práve nahráva big band. Atmosféru 20. rokov pocítime hneď naplno a na scénu vchádza hudobníčka Ma Rainey a ukazuje svoju vášeň pre blues. Hneď sa nám ukazuje aj postava Chadwicka Bosemana, tvrdohlavý trumpetista, ktorý je súčasťou kapely. Má vlastné nápady, čo zapríčiní trenie a nezhody v rámci skupiny. Toto nás uvádza do komplikovaného sveta nadaných ľudí, ktorí sa snažili si preraziť svoju cestu v radikálne odlišných časoch.

Toto nás uvádza aj do deja filmu. Zameria sa primárne na jedno poobedie v nahrávacom štúdiu roku 1920 v Chicagu. V ňom kapelníci čakajú na meškajúcu Ma Rainey, legendárnu „matku bluesovej hudby„. Medzitým sa pozeráme na ňu ako sa dostáva do súboja s jej bielym manažérom, ktorý sa snaží kontrolovať jej hudbu.

ma rainey
Zdroj: playbill.com

Kým skupina čaká v malej skúšobni, iniciatívy sa ujme trumpetista Leevee. Je ambiciózny a chce, aby bolo aj jeho meno zvečnené navždy v hudobnom priemysle. Tak sa rozhodne na čas viesť spoluhudobníkov a zavedie ich cez sériu príbehov k faktom a pravdám, ktoré navždy zmenia ich životy.

Vyváženosť medzi hudobnými číslami a ostatnou produkciou

Ma Rainey’s Black Bottom trailer nám ukazuje správny podiel hudobných čísel a ostatnej produkcie. O ňu sa postaral Todd Black a Denzel Washington, pričom hudbu skladal Brandford Marsalis. Z pôvodného diela od autora, ktorý vyhral dve pulitzerove ceny, scenár adaptoval Rubert Santiago-Hudson. O réžiu sa postaral George C. Wolfe.

Okrem talentovanej ústrednej dvojice poznáme aj ďalšie obsadenie. Zahrajú si lynn Turman, Colman Domingo, Michael Potts, Jonny Coyne, Taylour Paige, Jeremy Shamos, Dusan Brown alebo Joshua Harto. Ako sme spomínali, pre Chadwicka Bosemana ide o poslednú rolu, nakoľko skôr v tomto roku prehral svoj boj s rakovinou, ktorý držal pre hereckými kolegami v tajnosti. Po filme Da 5 Bloods to bude jeho druhým filmom na Netflixe a už teraz je odhadovaný ako kandidát na filmovú cenu Akadémie.

Streamovací gigant nám poskytol nielen trailer, ale aj sériu plagátov s jednotlivými postavami. Na nich vidíme aj dátum vydania. Snímka mala ísť pôvodne ísť aj do kín, kvôli ich uzatváraniu sa to však nedeje. Film Ma Rainey’s Black Bottom si tak budeme môcť pozrieť na Netflixe ešte pred sviatkami a to 18. decembra.

Ako sa vám páčil Ma Rainey’s Black Bottom trailer? Myslíte si, že ide o dobrý výber pre poslednú rolu Chadwicka Bosemana? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -