Čo znamená Bloodstone pre ďalšie Marvel projekty? Bude náhradou za Kamene nekonečna?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bloodstone v Marvel filmovom svete

Predošlé fázy MCU sa nie nadarmo označovali ako Infinity Saga, pretože ich smerovanie ovplyvňovali Infinity Stones, teda Kamene nekonečna. Avengers: Endgame za nimi dalo kreatívnu bodku, Loki nám ju ešte vtipným spôsobom pritvrdil. Avšak v špeciále Werewolf by Night sa ukázal artefakt Bloodstone – aký bude mať vplyv na ďalšie Marvel projekty? Má podobné vlastnosti?

Predloha, z ktorej čiernobiely horor na Disney+ vychádza, spomína daný červený kameň iba okrajovo. V podstate jeho držiteľovi zabezpečuje väčšiu silu a dáva mu nesmrteľnosť. Niekedy dokáže nabrať „vlastné vedomie“ a ak ide o nevhodného nositeľa, zraňuje ho (Elsu najprv „kúsal“). Vo filmovom svete sa zdá, že bude mať oveľa väčší význam, zatiaľ bol však len naznačovaný, ešte nám ho naplno neodprezentovali.

werewolf by night bloodstone
Zdroj: comicbook.com

Použitý je dvakrát, aká je presne jeho sila?

Rod, ktorý sa v ňom spomínal, sa dokonca podľa neho pomenoval, čo len dokazuje jeho dôležitosť. Po smrti jeho patriarchu, keď nemá nasledovníka, ktorému by ho odovzdal, chce ho predať ďalšiemu lovcovi príšer. Podmienkou je uloviť stvorenie, ktoré vypustili do bludiska.

Po malej chvíli sa dozvedáme, že je to Man-Thing, respektíve, ako bol nazvaný v tomto krátkom filme – Ted. Kameň mu znižuje silu, dokonca mu ubližuje. Neskôr ho nevlastnou manželkou Bloodstona vidíme použitý aj proti samotnému vlkolakovi po tom, čo odhalí kým je. Nedokáže kvôli nemu nielen bojovať, ale ani vstať z miesta.

Elsa Bloodstone
Zdroj: screenrant.com

Trochu svetla do toho vnáša producent

Je teda náročné určiť, akú presne silu by mohol mať. Trochu svetla však do toho vniesol producent Brian Gay, ktorý hovorí ako funguje a ako sa odlišuje od Kameňov nekonečna. Povedal:

„Jedna vec sú jeho nadprirodzené sily. Kamene nekonečna boli o špecifickom štýle a špecifickom type síl, ktoré mali. Bloodstone sme trochu ohli oproti komiksovej predlohe a v podstate má schopnosť kontrolovať nadprirodzené bytosti. Preto je tak dôležitý pre lovcov príšer. Pre nich je to tá najväčšia, najdrsnejšia zbraň. Môžu ňou položiť ľubovoľné množstvo morských panien, upírov a tak podobne. Ale je len jediný, čo existuje, preto je tak dôležitý.“

Elsa drží v rukách mocný nástroj

Otázne je, či Bloodstone existuje v Marvel svete skutočne iba jediný alebo ide o jediný kus v univerze, v ktorom sa odohráva. Nech je to však ako chce, Elsa Bloodstone v podaní Jennifer Connelly teraz drží v ruke poriadne mocný nástroj. A s ním len zostáva čakať, aké ďalšie monštrá na nás v MCU čakajú. Zdá sa, že s týmto by mohol byť Blade ešte zaujímavejším…

PS: Naznačil práve tvorca aj morské panny v MCU?!

Páčil sa vám špeciál Werewolf by Night? Tiež ste po ňom premýšľali, ako presne je na tom Bloodstone? Tešíte sa na ďalšie podobné projekty od Marvelu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -