Herec Jake Gyllenhaal sa opäť spája s režisérom Denisom Villeneuve. Čo nám prinesú tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Stanica HBO nám už roky prináša neuveriteľné originálne seriály, ktorých úspechy sú len podtrhnuté desiatkami prestížnych televíznych ocenení. Z ich dielne pochádzajú tituly ako Game of Thrones, Sopranovci, The Wire, Chernobyl a mnoho ďalších. Ich ďalším veľkým projektom bude limitovaná séria The Son, adaptácia rovnomennej knihy od spisovateľa kriminálnych románov Jo Nesbø.

Jeho tvorba je na Slovensku pomerne známa, no pamätať si môžete aj nešťastný film Snehuliak s Michaelom Fassbenderom na jeho motívy. No tentokrát sa o adaptáciu príbehu od severského autora postará taký mix mien, ktorý je automaticky zárukou kvality. Naozaj, lepšie to vyzerať ani nemôže.

Jake Gyllenhaal a Denis Villeneuve
Zdroj: letsott.com

Jake Gyllenhaal a Denis Villeneuve opäť spolu

Začneme hlavným predstaviteľom, ktorým bude herec Jake Gyllenhaal. Na jeho konte nájdete filmy ako Sliedič, Bojovník, Zodiac či Donnie Darko. Gyllenhaal je talent obrovských kvalít a preto je netypické, že sa dal nahovoriť na televízny seriál. No povedzme si pravdu, s takým kreatívnym tímom by túto úlohu zobrala nejedna hollywoodska hviezda.

O réžiu a zároveň výkonnú produkciu všetkých častí sa postará filmár Denis Villeneuve, jeden z najlepších režisérov súčasnosti. V minulosti nám priniesol snímky ako Sicario, Prvý kontakt alebo Blade Runner 2049 a už budúci rok uvidíme jeho veľkolepú adaptáciu Duny. Táto dvojica už spolupracovala dvakrát, presnejšie na úžasných filmoch Enemy a Zmiznutie.

Jake Gyllenhaal a Denis Villeneuve
Zdroj: mafab.hu

Preto sa veľmi tešíme na ich opätovné spojenie, z ktorého nemôže vzísť nič iné ako kvalita. Aby toho náhodou nebolo málo, na tvorbe seriálu sa bude podieľať aj zvučná dvojica Jonathan Nolan (brat Christophera Nolana) a jeho manželka Lisa Joy. Toto duo prinieslo na HBO seriál Westworld a teraz pracujú na adaptácii hernej série Fallout. Obaja budú mať na starosti výkonnú produkciu, tej sa dokonca chytí aj samotný Jake Gyllenhaal.

Pôvodne sa The Son zamýšľal ako celovečerný film, no nakoniec vznikne niekoľkodielna miniséria. Tá vyrozpráva príbeh otca, ktorý sa vydal na cestu za pomstou v brutálnej hierarchii korupcie mesta Oslo v Nórsku. Kniha bola vydaná v roku 2014 a krátko na to sa stala bestsellerom New York Times. Už teraz sa nemôžeme dočkať finálneho produktu, ktorý prinesie opätovné spojenie dvojice Gyllenhaal – Villeneuve.

Tešíte sa, že sa Jake Gyllenhaal a Denis Villeneuve opäť raz spájajú? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -