OFICIÁLNE: Herná séria Fallout prichádza s televíznym seriálom od tvorcov Westworldu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Treba uznať, že vývojárske štúdio Bethesda Studios nás už nejaký ten piatok ničím nepotešilo. Hru The Elder Scrolls V: Skyrim od roku 2011 recyklujú na každú novú konzolu a o ich fiasku s titulom Fallout 76 ani nehovoríme. Nakoniec svet obleteli aj dobré správy – dozvedeli sme sa, že si distribútor Amazon Studios dal licencovať práva na legendárnu hernú sériu Fallout.

Na ich oficiálnom Twitter účte pristál krátky teaser, ktorý hovorí jasnou rečou. Tento post-apokalyptický herný svet dostane seriálovú adaptáciu, ktorej produkciu majú na starosti Jonathan Nolan (brat režiséra Christophera Nolana) a jeho manželka Lisa Joy. Túto dvojicu môžete poznať ako tvorcov seriálu Westworld pre HBO.

Seriál Fallout od Amazonu prichádza

Zatiaľ bohužiaľ nie je známe, kedy sa seriál ukáže na streamovacej službe Amazon Prime Video. Všetko ale nasvedčuje tomu, že sa tvorba projektu nachádza ešte v ranných fázach. Takto sa k projektu vyjadrili Nolan a Joy:

„Fallout je jednou z najúžasnejších herných sérii v histórii. Každá kapitola tohto neuveriteľne nápaditého príbehu nás stále nespočetne veľa hodín, ktoré sme mohli stráviť s rodinou a kamarátmi. Takže sa veľmi tešíme na spoluprácu s Toddom Howardom a ostatkom brilantných bláznov v Bethesda, aby sme priniesli tento masívny, podvratný a temne vtipný svet k životu s Amazon Studios.“

Pokiaľ by ste nevedeli, kto je Todd Howard, jedná sa o legendárneho vývojára videohier a zároveň riaditeľa štúdia Bethesda. Ani on nezabudol vyjadriť svoje nadšenie zo seriálu:

„Poslednú dekádu sme zvažovali mnoho ciest, ktorými priniesť Fallout na obrazovky. Ale bolo jasné hneď v tom momente, kedy som pred pár rokmi prvýkrát prehovoril s Jonahom a Lisou, že oni a tím Kilter sú na to tými správnymi. Sme obrovskými fanúšikmi ich roboty a nemôžeme byť viac natešení na prácu s nimi a Amazon Studios.“

Seriál Fallout tak vznikne v spolupráci Amazon Studios, produkčnej spoločnosti Kilter Films v spojení s Bethesdou a výkonnými producentmi Jonathanom Nolanom a Lisou Joy.

Tak čo, tešíte sa na seriálovú adaptáciu herného sveta Fallout? O všetkých novinkách ohľadom seriálu vás budeme včas informovať.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -