Vývojári hry Crash Bandicoot 4: It’s About Time tvrdia, že hra neobsahuje mikrotransakcie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Nedávna správa fanúšikov nepotešila

Len pred pár týždňami vyšla na svetlo sveta správa, ktorá ohlasovala príchod oranžového a vždy veselého hrdinu. Táto legendárna postavička bola v minulosti maskotom konzol PlayStation. Čoskoro sa však ukázalo, že nový Crash Bandicoot by mal obsahovať mikrotransakcie.

Hoci ukážka mnohých hráčov, dlhoročných fanúšikov i príležitostných nadšencov nadchla, správy o in-game platbách nikdy nepotešia. Dôkazom toho je napríklad séria NBA od vydavateľstva 2K, prípadne jedenásty Mortal Kombat.

V oboch prípadoch ide o kvalitné hry, druhý zmienený titul je dokonca najlepšou bojovou záležitosťou poslednej dekády, avšak hráčske hodnotenia sa pohybujú na bode absolútneho mrazu a chladu. Dôvod? Implementácia agresívnych mikrotransakcií.

Crash Bandicoot 4 nebude mať mikrotransakcie

Podľa najaktuálnejšieho prehlásenia vývojárskeho štúdia Toys for Bob sa niečo podobné v nových dobrodružstvách neposedného hrdinu nestane. Prostredníctvom oficiálneho Twitter účtu bolo zverejnené, že novinka nebude obsahovať žiadnu formu neželaných mikrotransakcií.

Autori explicitne hovoria, že takéto platby nemáme očakávať. Niektorí užívatelia ihneď spomínali Crash Team Racing Nitro-Fueled, do ktorého boli in-game poplatky nemiestne vtlačené pár mesiacov po vydaní. Podobný čin pochopiteľne a zákonite vyvolal vlnu nevôle.

Crash Bandicoot 4 mikrotransakcie
Zdroj: techpowerup.com

Zdá sa teda, že šlo výhradne o nedorozumenie, prípadne boli mikrotransakcie v pláne, no nakoniec ich po reakciách tvorcovia stiahli. Každopádne, terajší konsenzus je taký, že si zaplatíme iba za hru, no a všetko ostatné bude získateľné prostredníctvom tradičného prekonávania výziev, prípadne úrovní.

Preto ak ste na chvíľu váhali s predobjednávkou, môžete byť opätovne pokojní. It’s About Time vás vyjde iba na avizovaných 59,99 €, pričom následne nebudete obťažovaní mnohými reklamami, či marketingovými ponukami. Nový Crash na Xbox One a PlayStation 4 dorazí 2. októbra 2020.

Potešilo vás, že nakoniec prichádzajúce Crash Bandicoot 4: It’s About Time nebude obsahovať neobľúbené mikrotransakcie? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -