Podobné čísla nikto nechápe. Fallout spôsobil ošiaľ v nečakanom smere

Nenechajte si ujsť

Fallout zažíva renesanciu

Iba necelé dva týždne stačilo streamovacej službe Amazonu na to, aby svojím apokalyptickým seriálom Fallout vyvolala ošiaľ nielen medzi divákmi, ale tiež v radoch hráčov. Seriálová novinka od Prime Video je totiž zasadená práve do rovnakého sveta ako obľúbená herná séria, ktorá teraz vďaka seriálu zaznamenáva raketový nárast popularity. A to doslova.

Ako informuje Eurogamer, takmer všetky hry zo série Fallout na Steame zaznamenali obrovský nárast v hrateľnosti. Zatiaľ posledný vydaný diel – Fallout 76 za posledný týždeň až päťkrát prekonal vlastný rekord v počte súbežne hrajúcich hráčov. V uplynulý týždeň počet hráčov prekročil 73-tisíc, čo sa hre od vydania v roku 2018 ešte nikdy nepodarilo. Popularita na Steame po vydaní seriálu narástla až 10-násobne.

Bethesda teasuje nový Fallout
Fallout 3; Zdroj: fallout.wikia.com

75-násobný nárast

Ešte divokejšie čísla možno vidieť pri Fallout 4, ktorý je súčasťou hlavnej série. Hra bola vydaná ešte v roku 2015, pričom v súčasnosti počet hráčov narástol až o 7 500% a stal sa najpredávanejším herným titulom v Európe za posledný týždeň. Gamerant priznáva, že za pôsobivými číslami nepochybne stojí nový seriál, k popularite hry však prispeli aj nedávne výpredaje, počas ktorých bolo možné získať hru za pár eur.

Nárast hráčskej základne sa netýka iba PC, ale tiež konzolovej verzie. Hry Fallout sú voľne dostupné predplatiteľom Game Passu na Xboxe, kde podľa analytikov rovnako stúpol v popularite. Fallout 4 navyše už 25. apríla dostane aj next-gen update, ktorý do hry prinesie nový obsah, predovšetkým však vylepší vizuál. Vlastné rekordy hrateľnosti však prekonávajú takmer všetky diely série.

zábery seriál fallout
Zdroj: PrimeVideo

Na pokračovanie si počkáme

Obrovský nárast popularity je jasným príkladom toho, ako môžu hry a ich televízne adaptácie spoločne fungovať. Seriál ťažil z jedinečného apokalyptického sveta, ktorý vytvorilo štúdio Bethesda a keďže adaptácia sa podarila na jednotku, spätne cítiť veľký záujem aj o hernú sériu.

Hry sú, nakoniec, to jediné, s čím si diváci budú najbližšie dva roky vystačiť. Druhá séria Falloutbola oficiálne potvrdená a nakrúcať sa má začať na jeseň tohto roka. Aj keby pri nej všetko išlo podľa plánu, skôr ako na jeseň budúceho roka sa k divákom nedostane. Aj to len v tom najoptimistickejšom prípade.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -