Netflix zadaptuje sci-fi drámu od českého autora. Hlavnú úlohu si zahrá Adam Sandler

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sci-fi dráma a Sandler v hlavnej úlohe

Netflix sa pustí do adaptácie knihy od českého autora. The Spaceman of Bohemia sa odohráva v blízkej budúcnosti a hovorí o prvom českom astronautovi, Jakubovi Procházkovi. Jej autorom je Jaroslav Kalfař. Sci-fi dráma má v hlavnej úlohe netradičné obsadenie, role sa zhostí Adam Sandler.

Ten nás však presvedčil, že zvláda aj dramatickú rovinu svojim filmom Uncut Gems. Takto sa dostal znova do pohľadov viacerých autorov aj kritikov. Bude zaujímavé ho sledovať aj v tomto príbehu, pretože poskytuje okrem vážnej roviny aj viacero možností na zabavenie. Môže teda zúžitkovať oba smery zo svojho hereckého spektra a opäť nás presvedčiť o svojich kvalitách.

Adam Sandler Drahokam
Zdroj: imdb.com

O čom hovorí príbeh knihy?

Kniha vznikla v roku 2017 a je opisovaná ako intergalaktický príbeh o láske, ambíciách a sebaobjavení. Vystupuje v nej Jakub Procházka, ktorý bol ako sirota vychovávaný starými rodičmi na odľahlom statku. Sledujeme jeho vývoj od malého vedca až k prvému astronautovi Českej Republiky. Takto dostáva možnosť sólovej misie za Venušu, ktorá by mu vyniesla status hrdinu, po ktorom tak túži a zároveň napravila hriechy jeho otca, ktorý donášal komunistom.

Zanecháva však na Zemi svoju oddanú manželku Lenku. Na svojej ceste si uvedomuje, že možno obetoval ich lásku kvôli svojim ambíciám. Kvôli svojej samote si vysníva gigantického pavúka, s ktorým vedie hlboké filozofické rozhovory o prírode, láske a smrti (a delikátnosti slaniny). Je však mimozemšťan skutočne vymyslený? Dokáže Jakub poraziť svojich novo nájdených súperov? Dokáže sa vrátiť na Zem včas, aby mal u Lenky druhú šancu?

spaceman of bohemia
Zdroj: amazon.ca

Spaceman of Bohemia (alebo teda Kosmonaut z Čech) je príbehom plným napätia a prekvapení. Je to lahôdka, ktorá vás zahreje pri srdci. Takto hlboký, netradičný a pritom aj zábavný román je jednoznačne unikát. Preto je ešte viac zaujímavé, že práve podľa neho sa rozhodol Netflix spraviť film.

Vybraný bol správny režisér

A vieme, že aj na režisérskej stoličke sedí správny človek. O projekt sa totiž postará Johan Renck. Ak vám toto meno nič nehovorí, stačí za neho nechať hovoriť jeho najúspešnejší projekt, ktorým je dráma Černobyľ na HBO. Scenár adaptuje podľa knižnej predlohy, z ktorej rozhodne má čo čerpať, pomerný nováčik, Colby Day.

Adam-Sandler-Johan-Renck
Zdroj: deadline.com

Samozrejme bude námet na film mierne upravený. Filmová podoba hovorí o astronautovi, ktorý bol poslaný až na okraj galaxie, aby preskúmal tajomný vesmírny prach. Onedlho si uvedomí, že jeho pozemský život sa rozpadá a tak sa utieka k jedinému hlasu, ktorý mu ho pomôže dať naspäť dokopy. Čisto náhodou patrí bytosti, ktorá sa zakráda tieňami lode.

Síce nám dali takýto viac všeobecný popis, avšak by sa dalo povedať, že sa zhoduje s knihou. Astronaut, ktorý sa rozpráva s obrovským prastarým tvorom (ktorý je možno imaginárny), pričom sa snaží splniť svoju misiu a zároveň si dať dokopy svoj život. Uff, veľké sústo. Avšak možno nie pre herca vybraného do hlavnej role, práve tento by to mohol zvládnuť. Práve preto si myslíme, že sci-fi dráma a Adam Sandler môžu byť dobrá kombinácia.

A čo si myslíte vy? Sci-fi dráma a Sandler v jednej vete? Môže to fungovať? A čo si myslíte o predlohe samotnej? Počuli ste predtým o tejto knihe? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -