FOTO: Kate Winslet musela na natáčaní filmu Avatar 2 vydržať pod vodou 7 minút a 14 sekúnd

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Záber z natáčania Avatar 2 ukazuje Kate Winslet

Pokračovania Avatara sa nám neustále odsúva. Druhá časť tu mala byť už tento rok v decembri, avšak ju podľa nových informácií o posunoch uvidíme najskôr na budúci rok. Vieme však aspoň, že sa natáča a potešiť by nás teda mohli aspoň práve zábery odtiaľ. Najnovšia fotografia z pľacu filmu Avatar 2 nám ukazuje Kate Winslet.

Vidíme v ňom, ako herečka, ktorá už spolupracovala s režisérom Jamesom Cameronom, predvádza čosi pod vodou. Vyzerá to aj, že má na sebe oblek, pri ktorom vyzerá akoby mávala krídlami. Avšak sú to zatiaľ len dohady a na to, čo sa deje, si budeme musieť počkať. Vieme však, že je to pomerne možné pri odhalení viacerých nových tvorov a prostredí.

avatar 2 kate winslet
Zdroj: nme.com

Prezradila nám koho hrá?

Herci to teraz na natáčaní iste nemajú ľahké. Tvorcovia chcú, aby sa veľká časť filmu odohrávala pod vodou a iste je takto oveľa náročnejšie hrať. K tomu sa vyjadrila aj samotná Kate Winslet, ktorá pre magazín The Hollywood Reporter povedala:

“Musela som sa naučiť potápať bez prístrojov, aby som mohla hrať svoju úlohu v Avatarovi. Ale je to niečo úžasné. Šialené, skutočne šialené je, že som dokázala zadržať dych až na 7 minút a 14 sekúnd. A to sa hodí, keď hrám vodnú osobu. Som vodná osoba.”

avatar 2
Zdroj: global.techradar.com

Čo konkrétne chcela poslednou vetou povedať si nie sme celkom istí. Avšak v tomto bode môžeme popustiť uzdu svojej fantázii a predstavovať si, ako môžu nové postavy vo filme vyzerať. Čiastočne nás na to navnadil aj samotný producent Jon Landau, ktorý v minulosti o nadchádzajúcom pokračovaní povedal toto:

“Toto je príbeh o Sullyho rodine a čo robia preto, aby udržali rodinu pokope. Jake a Neytiri majú v tomto filme rodinu a sú nútení opustiť svoj domov. Idú preč, aby preskúmali rozličné regióny Pandory, pričom strávia podstatne dosť času na vode, pri vode a vo vode.”

Očakávať máme veľa vody

Nakoľko teda od samotných tvorcov vieme, že veľká časť filmu Avatar 2 sa bude odohrávať okolo vody, je vodná postava Kate Winslet len logickým vstupom. Vieme, že si pozrieme aj odlišné kultúry a prostredia na Pandore. V prvom filme sme narazili iba na kmeň Omaticaya žijúci v údolí Mo’ara. Avšak ako aj naša planéta obsahuje rozdielne kultúry, aj tu narazíme na viacero klanov.

Avatar 2
Zdroj: collider.com

Druhá časť sa bude odohrávať niekoľko rokov po pôvodnom filme. Centrom každého pokračovania má byť Sullyho rodina, avšak tvorcovia chcú, aby fungovali aj ako samostatné snímky. Každý príde s vlastným uzatvoreným príbehom s rozuzlením. Ak sa však na ne pozrieme ako na celok, tak vytvoria veľkolepé dobrodružstvo a ságu pre divákov po celom svete.

Viac príbeh o rodine?

Producent sa totiž v minulosti zamýšľal nad tým, ako by to vyzeralo, keby sme sa pozreli na bojovníkov, ktorí sú ochotní obetovať svoj život za záchranu svojej prírody s odstupom rokov. Čo sa stane, keď vyrastú a majú vlastné deti? Tak to už je práve veľmi odlišným príbehom, ktorý ale dáva stále zmysel. Možno práve táto nová generácia je tá, ktorá bude teraz podnikať nutné riziká a tak vytvorí zmenu.

Jake a Neytiri Avatar
Zdroj: haktechs.com

Zatiaľ rozhodne zaujímavé slová od jedného z tvorcov filmu, Jona Landaua. Ako to však bude v realite vyzerať si budeme môcť (snáď, ak sa to nebude viac posúvať) nasledujúce roky po sebe. Druhú časť by sme mali vidieť 17. decembra 2021 a potom každý rok jedno ďalšie pokračovanie. Takto budeme mať dohromady 5 dielov.

Vo filme Avatar 2 nie je Kate Winslet jedinou herečkou, ktorá sa pridala k obsadeniu. Nové postavy uvidíme aj prostredníctvom hercov Michelle YeohVina Diesela, Jemaine Clementa, či Oony Chaplin. Samozrejme však zostáva aj stabilné jadro z jednotky, v ktorom nájdeme hercov s menami ako Sam Worthington, Zoe Saldana, Joel David Moore, Dileep Rao, Stephen Lang, alebo Matt Gerald.

Čo si myslíte, že bude vo filme Avatar 2 rola Kate Winslet? Čo podľa vás myslí definíciou „vodná postava“? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -