Tom Burke si zahrá vo filme Furiosa, prequelu k Mad Max. Nahrádza však jedného z predošlých hercov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Burke bude vo filme Furiosa

Prequel k filmu Mad Max: Zbesilá cesta je oznámený už nejaký čas. Zameria sa na mladú imperátorku, ktorú si v tomto filme zahrala Charlize Theron. Momentálne sa Tom Burke pridáva k štábu a bude hrať vo filme Furiosa. Avšak nahradil jedného z predtým oznámených hercov.

Burke je fanúšikom najviac známy zo seriálu od BBC, Mušketieri. V adaptácii klasickej Dumasovej novely si zahral Athosa. Momentálne hrá v inom knižnom spracovaní, ktorá vychádza z príbehov o Cormoranovi Strikovi od J.K. Rowling. Seriál má jednoduchý názov Strike (v USA je to C.B. Strike). Objavil sa však aj vo filmoch, za zmienku určite stojí Mank od Davida Finchera, kde stvárnil Orsona Wellsa.

Tom Burke
Zdroj: ign.com

Kvôli odkladu premiešal rozvrhy hercom

Nedávno sme sa dozvedeli nepríjemnú novinku, že film bude odložený takmer o rok. Pôvodne mal byť fanúšikom doručený 6. júna 2023, teraz je avizovaný dátum 24. mája 2024. Celosvetová pandémia, ale ešte viac sťažené podmienky v piesočnom prostredí sa na tom podpísali.

Práve to môže byť problémom pre niektorých hercov. Takto musel od nakrúcania odstúpiť Yahya Abdul-Mateen II. Pre portál Deadline uviedol iba, že terajšie nakrúcanie nesúhlasí s jeho rozvrhom a oproti Furiose si radšej zvolil „dlhoočakávaný projekt, ku ktorému má vášeň“.

trailer na film Candyman
Zdroj: etonline.com

Burke nahrádza iného talentovaného kolegu

Je nešťastné, že od filmu odchádza. Opakovane sme videli ako podával skvelý výkon, či to bolo v poslednom Candymanovi alebo seriálových Watchmen. Najbližšie ho budeme môcť vidieť ako mladého Morphea v pokračovaní Matrix Resurrections. Ničmenej, je dobré vedieť, že za neho zastúpi podobne talentovaný herecký kolega.

Vo filme, ktorý bude zameraný na minulosť imperátorky Furiosy, si jej mladšiu verziu zahrá Anya Taylor-Joy (Kráľovský Gambit, Posledná noc v Soho). Fanúšikovia dúfajú aj v aspoň krátku scénu s Charlize Theron. Ona sama povedala, že by sa k roli rada vrátila.

mad max film furiosa
Zdroj: gossip-addict.com, vulture.com

Rád by sa vrátil aj Max Rockatansky

Podobne sa vyjadril aj Tom Hardy, ktorý bol Max Rockatansky. Postavu preslávil v 80. rokoch v prvých troch filmoch Mel Gibson a pre súčasnejšie pokračovanie Zbesilá cesta ho vymenil práve Hardy.

Tom Burke ale nie je jediný mužský kolega, s ktorým bude Furiosa fungovať. Do obsadenia je oznámený Chris Hemsworth. Ten len dokončí nakrúcanie svojho filmu Extraction 2 a hneď mieri do Austrálie na nakrúcanie snímky Georga Millera.

furiosa obsadenie
Zdroj: screenrealm.com

Aj samotný režisér je zaneprázdnený

Ten nám povedal, že nemáme očakávať rovnaký film ako Mad Max: Zbesilá cesta. Ten sa odohrával v podstate v rozpätí troch dní a dvoch nocí a bol napakovaný akciou a veľkolepými kúskami. Furiosa má byť skôr ságou odohrávajúcou sa počas viacerých rokov, v ktorej nebude epická akcia. Ale práve pretože rozpráva dlhší príbeh je ju aj ťažšie natočiť.

A ešte ťažšie to je, keď sa Miller momentálne venuje inému filmu. Má plné ruky práce s jeho srdcovým projektom Three Thousand Years of Longingfantasy romantickej dráme. Hlavné úlohy si tam zahrajú Tilda Swinton a Idris Elba. Ten by však mal čoskoro dokončiť, pretože plánuje vydanie v roku 2022. Tak dúfajme, že sa Furiosy naozaj 24. mája 2024 dočkáme…

Bude sa vám páčiť Tom Burke vo filme Furiosa? Aká si myslíte, že bude jeho rola? Dočkáme sa filmu pri týchto všetkých zdržaniach v roku 2024? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -