Nový trailer na Matrix Resurrections vás prinúti prežívať déjà vu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Matrix Resurrections

Po dlhom tichu nám bol v septembri konečne ukázaný trailer na Matrix Resurrections. Odvtedy sa informácie akosi rozbehli, stále dostávame nové zábery, plagáty či charakterové postery. A najlepšou novinkou je druhá ukážka, ktorá sa celá zameriava na déjà vu. Tá však poskytuje viac otázok ako odpovedí.

Neo žije späť v Matrixe (zrejme opäť ako pán Anderson). Úplne zabudol na Trinity (Carrie-Anne Moss) a tá zase na neho. Táto krátka ukážka začína práve jej slovami z prvého filmu: „déjà vu je zvyčajne chyba v Matrixe, stáva sa to, keď niečo zmenia,“ a Neovým pohľadom na známu čiernu mačku.

Déjà vu a staré sa prelína s novým

Hláška sa opakuje, pridá sa k nej však skladba „White Rabbit“ (biely králik), ktorá figurovala aj v prvom traileri. Následne dostávame rýchle strihy medzi pôvodnou trilógiou a novým filmom. Tomu dominuje slovo „Zmena„. Na zmenu bude podľa všetkého silne zameraný tento film.

Zo záberov sa toho nedalo vybrať extrémne veľa, drvivá väčšina z nich boli tie, ktoré sme už videli. Aj keď sa niektoré objavili iba na zlomok sekundy, pozorným fanúšikom na internete neušli. Takto sme napríklad mohli vidieť prvý raz návrat Merovingiana v podaní Lamberta Wilsona.

Merovingian_matrix_ressurections
Zdroj: wallpicnews.com

Merovingian je späť!

Naposledy sme ho videli v Matrix Revolutions, keď uväznil vyvoleného na vlakovej stanici Mobil Avenue. Záporák sa tu naozaj objaví iba na mihnutie okna, ale to stačí na to, aby sme videli, že vyzerá úplne inak. Zrejme si prešiel niečím ťažkým, pretože má silne zarastenú tvár a jeho oblek je potrhaný.

Ďalej v ukážke vidíme, že vonkajšiemu svetu stále vládnu stroje. V jednom momente ich vidíme v apokalyptickej krajine bojovať. Ďalej sa živia na ľuďoch, pretože pody, v ktorých sa nachádzajú (a sú tak napojení do virtuálnej reality) sú v záberoch rovnako nových aj starých.

matrix resurrections deja vu
Zdroj: abujarock.com

Matrix nanovo vybudovaný

Vyzerá to, že Matrix bol nanovo vybudovaný. Zrejme aj s Neo a Trinity a preto je možné, že aj po ich smrti v tretej časti stále existujú (čo môže dokazovať aj rozpad Trinity na kód). Toto ale nie je potvrdená informácia. Reboot Matrixu však dokazuje Neo, trailer na Matrix Resurrections sa totiž končí jeho slovami „prečo použiť starý kód na vybudovanie niečoho nového,“.

To zrejme znamená, že bol použitý rovnaký zdrojový kód ako v pôvodnom svete. Jednoducho sa to začína poriadne zapletať a Lana Wachowski nám dáva ešte viac otázok ako odpovedí. Režisérka napísala scenár spolu s autorom knihy Atlas mrakov Davidom Mitchellom, takže o komplexnejšie deje určite núdza nie je.

matrix_resurrections_trinity
Zdroj: polygon.com

Príchod nových hviezd

Vo filme sa z pôvodnej trilógie objavia Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett SmithLambert Wilson a Daniel Bernhardt. Nováčikmi pre film sú Yahya Abdul-Mateen II (ako mladší Morpheus), Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Priyanka ChopraChristina Ricci Jonathan Groff.

Štvrtý Matrix má byť uvedený do kín 22. decembra 2021. Dúfajme, že si ho budeme môcť pozrieť aj u nás… V rovnaký deň je ale vydaný na streamovacej službe HBO Max.

Čo hovoríte na nový trailer na Matrix Resurrections? Páčil sa vám strih pôvodných s novým na začiatku? Vydolovali ste z neho nejaké odpovede alebo máte len ďalšie otázky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -