Rozbor traileru: Doctor Strange 2 predstaví v MCU tím Illuminati, Profesora X či Superior Iron Mana

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Rozbor traileru na Doctor Strange 2

Polčas Super Bowlu bol aj počas tohto roka bohatý na trailery na chystané projekty. V rámci neho sme dostalu aj plnohodnotnú celú ukážku na chystaný májový film z MCU – Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. A bude to poriadne divoké! To vám popíše aj tento rozbor traileru na film Doctor Strange 2.

Samozrejme, ako vieme, k Stephenovi Strangeovi (Benedict Cumberbatch) sa pripojí Wong (Benedict Wong) a pomoc vyhľadá aj u Wandy Maximoff (Elizabeth Olsen), teraz už Scarlet Witch. Svoj debut tu bude mať America Chavez (Xochitl Gomez), ochrankyňa multiverza. Ale ukážka sa utrhla z reťaze a ukazuje nám aj príchod dlhoočakávaných, veľkých hráčov. Pozrime sa na nich postupne.

doctor stragne 2 america chavez
Zdroj: screenrant.com

Nočná mora

Ukážka začína vracajúcou sa nočnou morou, ktorú Stephen má. V nej vidí zničené Sancum Sanctorum alebo pád Kamarj-Taj (útokom temnej sily). Avšak dovolíme si preskočiť ku koncu traileru, kde sa nám potvrdí, že to môže znamenať aj niečo iné.

Môže to byť odkaz na záporáka menom Nightmare, na ktorého sa viackrát odkazovalo. „Nightmare begins“ môže byť nielen na nočnú moru, ale aj na samotného záporáka. A videli sme ho na krátky moment ku koncu? Je to rozhodne manifestácia jeho sily.

doctor strange nightmare
Zdroj: denofgeek.com

America Chavez, Rintrah a Defender Strange

Spomínajúc Kamar-Taj, nesmieme zabudnúť na jednu vec. Medzi bojovníkmi, ktorí sa pripravujú na jeho obranu, vidíme na krátky čas aj Rintraha. Ide o minotaura z iného vesmíru, ktorý v komiksoch slúži ako Strangeov poradca. Pôvodne išlo o jeho žiaka. Je z rovnakého vesmíru ako America Chavez, ktorá tu ukazuje prvú manifestáciu svojich síl. Tie sú podobné kúzlu Cyttorak spell od Strangea a neskôr bojuje aj proti multiverzálnemu monštru.

Doctor-Strange-2-Trailer-Rintrah-1
Zdroj: screenrant.com

Cez jeden z portálov, ktorý Chavez vytvorí, sa prepadá verzia Stephena, ktorú môžete ľahko minúť. Má na sebe odlišný kostým s červenými prvkami a viac šedivých/bielych pruhov vo vlasoch. Potom ho následne vidíme lepšie, keď ide bojovať proti monštru, ktorému čelí America. Nespochybniteľne ide známu verziu z komiksov – Defender Strangea.

Defender-Strange-Multiverse-Of-Madness
Zdroj: screenrant.com

Následky pre multiverzum

Rozbor traileru na Doctor Strange 2 by sa nemohol zaobísť bez toho, aby sme nespomenuli aj dopad z posledného Spider-Mana. Ako sme tam videli ku koncu, Green Goblin zničil tajomné zariadenie menom Macchina di Kadavus. To je zrejme aj dôvodom, prečo bolo multiverzum poškodené a vidíme jeho následky. Strange totiž skúma červené orby, ktoré môžu byť znamenia o multiverzách.

doctor strange 2
Zdroj: screenrant.com

Ich plné otvorenie vidíme viacerými dôkazmi – vidíme zničený New York, Doctor Strange a realita okolo neho sa rozpadá. To vidíme aj neskôr v hororovej sekvencii – tak, ako nám režisér Sam Raimi od začiatku sľuboval. A samozrejme – objaví sa Strange Supreme, ktorého sme videli predtým.

Doctor-Strange-2-Block-Face-Multiverse-Effect
Zdroj: screenrant.com

Strange sa zodpovedá za svoje zločiny

Avšak táto snaha o pomoc bude mať výraznejšie následky. A tu to začína byť skutočne zaujímavé. Strange je za svoje „zločiny“ proti multiverzu zatknutý. Držia ho v putách, ktoré vyzerajú futuristicky. Zadržala ho TVA? Ide o ešte vyššiu silu? To sa ešte len dozvieme.

Doctor-Strange-2-Handcuffs-Multiverse-Madness-Illuminati
Zdroj: screenrant.com

Zaujímavá je ale aj jeho cesta k súdu. Vedú ho tam drony, ktoré sú neskutočne podobné Iron Legion robotom od Iron Mana. Zrejme ale boli upravené, aby viac pripomínali Ultrona. Znamená to jeho návrat? Uvidíme Tonyho Starka z iného vesmíru ako je dlho naznačované? (Tom Cruise, pozeráme sa tvojim smerom).

Doctor-strange-2-Ultron-Drones
Zdroj: screenrant.com

Illuminati a Profesor X v MCU!

Ďalší náznak na neho máme po príchode do „súdnej“ miestnosti. Predsedajúci nebudú nikým iným ako členmi tímu známeho ako Illuminati. Práve ich Tony v komiksoch založil, aby po udalostiach s Thanosom udržiavali poriadok vo vesmíre. Každý z nich mal jeden z Kameňov nekonečna. Okrem Starka (a neskôr práve Strangea) do neho patrili Black Bolt, Namor, Reed Richards, Black Panther a v neposlednom rade Profesor X.

Doctor-strange-Multiverse-Madness-Illuminati-Council
Zdroj: screenrant.com

Kým sa nám tu naznačuje Fantastická 4 a Namor, ktorý je predpokladaným záporákom v Black Panther: Wakanda Forever, jedného tu máme úplne jednoznačne. Najšokújúcejší zvrat. Vidíme ho iba odzadu, ale jeho hlas si nikdy nepomýlime. K Doctorovi Strangeovi hovorí Patrick Stewart ako Charles Xavier. Od jeho debutu vo filme v roku 2000 sa objaví konečne aj v MCU!

Doctor-Strange-2-Trailer-Professor-X-1
Zdroj: screenrant.com

Nová Captain Marvel? Human Torch? Phoenix?

Ten ale rozhodne nebude jedinou veľkolepou bytosťou. Neskôr vidíme žiariaciu ľudskú bytosť, ktorá prelietava cez portál. Mohol by to byť Human Torch a týmto máme okrem X-Menov aj Fantastickú štvorku? Mohla by to byť Monica Rambeau, ktorá sa teraz prezentuje svojimi plhohodnotnými silami.

Doctor-Strange-2-Trailer-Glowing-Figure-1
Zdroj: screenrant.com

Nevyzerá to síce ako Phoenix, ale pokojne by mohlo ísť aj o Jean Grey. Jej sily a výzor sa predsa môžu od Fox univerza líšiť. A čo viac, zmeriava si sily so Scarlet Witch. A práve na Phoenix padli predpoklady, pretože Wanda by si mala v tomto filme zabojovať s niektorým z X-Menov.

Doctor-Strange-2-Wanda-vs-Monica-Multiverse
Zdroj: screenrant.com

Strange ako hrdina, Scarlet Witch vo Westview

Rozbor traileru na Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva sa nezaobíde ani bez spomenutia dvoch hlavných postáv v zvláštnych pozíciách. V jednej chvíli sa Strange pozerá sa svoj memoriál. Možné je, že Stephen bude cestovať nielen v priestore a multiverze, ale aj čase. Možno vidí New York v budúcnosti, kde ho po jeho smrti vidia ako hrdinu za to, že porušil pravidlá.

Doctor-Strange-2-Trailer-Memorial
Zdroj: screenrant.com

Náročnejšie to bude mať Scarlet Witch. V prekvapivom momente ju vidíme, ako sa vracia do svojho domu vo Westview. Vidíme ju v dome, ktorý bol inšpirovaný epizódou z 90. rokoch vo WandaVision. A jej mentálne zrútenie sleduje Wanda z tej reality…

Doctor-Strange-2 scarlet witch wanda
Zdroj: screenrant.com

Odkazy na What If…?

V ukážke vidíme aj zopár vecí, ktoré nám boli predstavené alebo ukázané predtým. Strange Supreme, Mordo bojuje so Stephenom, hrdinovia čelia multiverzálnemu monštru Gargantosovi. Skôr sme sa dozvedeli, že by malo ísť o podobnú príšeru akú sme videli v prvej epizóde What If…?, keď jej čelila Captain Carter.

Doctor-Strange Zombie
Zdroj: screenrant.com

Na tento seriál však dostávame aj iný náznak. Doctora a Wandu ako zombie. Samozrejme, jasný odkaz na epizódu s nimi. A ako vieme, tá mala značne otvorený koniec…Vidíme teda rovnakých zombie tu? V každom prípade, nová ukážka je vážne napakovaná veľkými prekvapeniami, úžasnými postavami a pripravuje nás na to, čo sa v máji stane s MCU. Už sa nevieme dočkať!

Páčil sa vám náš rozbor ukážky na film Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva? Máte na niektorú zo spomenutých vecí iný náhľad? Všimli ste si ešte niečo ďalšie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -