Finálny trailer na Matrix Resurrections nás pripravuje na mimoriadny zážitok, kde sa história opakuje

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Finálny trailer na Matrix Resurrections

Predošlá krátka ukážka nás prinútila prežívať silné déjà vu a ukazovala, ako sa veci opakujú. Finálny trailer na Matrix Resurrections nám ukazuje, že všetko, čo sme si mysleli, je zle. „Nevidíme to, ale sú uväznení vnútri tých zvláštnych opakujúcich sa slučkách“ sú slová, ktorými začína a už tie nás prinútia poriadne zvýšiť pozornosť.

Neo (Keanu Reeves) a Trinity (Carrie-Anne Moss) sú späť v Matrixe. Respektíve jeho obnovenej verzii. Stále vidíme, ako v nej stroje udržiavajú ľudí a zanechávajú ich kompletne nevedomými, aby sa na nich mohli živiť. To sú aj slová, ktoré adresuje Neovi agent Smith.

Máme konečne agenta Smitha?

Teraz sa zrejme pýtate ako to, že zrazu počujeme o Smithovi, keď sa o ňom nikdy predtým nehovorilo. Rovnako nikde žiaden Hugo Weaving. Ale vyzerá to, že nám odhalili, ako to je. Rovnako ako je Yahya Abdul-Mateen II mladšia, iná verzia Morphea, tak je tu aj iný Smith. Ním teraz bude Jonathan Groff, ktorému vkladajú do úst rovnaké slová ako pôvodnému agentovi, pričom medzi nimi šikovne prestrihávajú.

Vidíme tu ale návrat aj jednej klasickej postavy. Konečne máme aspoň krátky pohľad na Jadu Pinkett Smith. Tá teraz hrá akúsi staršiu verziu Niobe. Rozpráva Neovi o vojne a on vyzerá ako z pôvodnej trilógie.

matrix resurrections niobe
Zdroj: polygon.com

„Stále viem kung fu“

Tomu sa podarí postupne získať spomienky na to, ako bol v predošlom programe Vyvoleným (napríklad, keď si v epickom závere uvedomí, že stále ovláda kung-fu). Bude to práve kľúčovým prvkom, pretože obaja z ústrednej dvojice si nepamätajú na pôvodný Matrix.

Nielen však ich puto k Matrixu, ale vyzerá to tak, že hlavne puto medzi nimi dvomi bude pre film predmetné. Musia zachrániť nielen ľudí, ale aj jeden druhého. Avšak, čo sa stane, keď má jeden z nich vízie o svojom konci?

matrix-resurrections
Zdroj: bloody-disgusting.com

Stále ďalšie otázky

Tak to nám už trailer na Matrix Resurrections neukazuje a budeme si musieť počkať na uvedenie do kín 22. decembra. Ak sa do nich nedostaneme, v rovnaký deň bude film vydaný na streamovacej službe HBO Max.

Film režírovala Lana Wachowski a scenár jej k tomu napísali David Mitchell a Aleksander Hemon. Prvý menovaný uvádza, že síce pôjde o snímku, ktorá funguje ako pokračovanie k pôvodnej trilógii, ale skvele pôsobí aj ako samostatný film. Viac nám ale prezradiť nemohol v obave, aby neprezradil žiadne spoilery.

the-matrix-resurrections
Zdroj: gamesradar.com

Staré postavy v novej verzii

V štvrtej časti uvidíme návraty viacerých postáv, na ktoré sme zvyknutí. Ako môžete vidieť, niektoré značne v inej podobe, či už je to mladý Morpheus alebo iný agent Smith. Predpoklady sú stále na to, že Priyanka Chopra Jonas bude iná podoba Veštkyne (Oracle). Okrem spomenutých hercov si vo filme zahrajú Neil Patrick HarrisJessica Henwick aj Christina Ricci.

Nadchol vás finálny trailer na Matrix Resurrections? Ste vďaka nemu ešte viac naladení na film, kde budete prežívať opakujúcu sa históriu a zvláštne časový slučky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -