TOP 10 najhorších filmov roku 2020 podľa redakcie REWIND.sk

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najhoršie filmy roku 2020

Tento rok bol naozaj viac ako zaujímavým. Napäto sme čakali aká ďalšia hrozba sa na nás zase vyvalí. Zasiahol nás najhorší vírus za posledné storočie. Následkom toho sa aj zatvárali kiná, nenakrúcalo sa a mnoho snímok bolo odsunutých na neskôr. Aj napriek tomu sa však našlo dostatok prepadákov, ktoré dvíhali kritikov zo stoličiek a fanúšikovia sa pri nich iba chytali za hlavu. Preto vám prinášame najhoršie filmy roku 2020.

10. The Last Days of American Crime

Netvrdíme, že originálna produkcia Netflixu akosi poľavila a prestala mať svoju kvalitu, ale… Od tohto filmu boli pomerne vysoké očakávania. Predsa len, premisa vôbec neznela zle. Ako posledný krok proti zločinu v USA vysiela vláda Spojených štátov signál do mozgov ľudí, ktorý zabraňuje páchať zločin. Neúspešný kriminálnik sa tak spojí s malou skupinou ľudí, aby podnikli poslednú lúpež pred zapnutím signálu. Pútavý námet bol ale zašlapaný tuctovosťou, nezaujímavými akčnými scénami a prílišnou natiahnutosťou.

9. Songbird

Na aktuálnosť toho, čo sa deje vo svete, sa snažil nadviazať aj tento film. Zamýšľa sa nad tým, ako by to vyzeralo, keby vírus nezmizol, ale začal rapídne ešte viac mutovať (COVID-23, už len to je na smiech). Film sa ale nevedel rozhodnúť, či bude romantickou drámou alebo pandemickým trilerom a tak akosi nefunguje ani jedno. A dokonca ho nezachránili ani Demi Moore a Peter Stormare v hlavných úlohách.

8. Nenávisť

Samozrejme sa ani tohtoročná produkcia nezaobišla bez nejakého toho remaku. Tento raz dostávame remake amerického hororu, ktorý bol predtým remakom japonského hororu. Ak sa strácate, nevadí. Rovnako totiž stratíte pozornosť aj pri tomto filme, ktorý z radov tuctových hororov posledných rokov nielen nevytŕča, ale do neho ešte viac upadá. A nudiť sa pri niečom, čo má byť desivé, určite nechcete. Jediné, čo ma necháva, aby som sa nad filmom zamýšľal, je ako sa pod neho mohol producentsky podpísať Sam Raimi.

7. Fantasy Island

Je to prekvapivé, ale medzi najhoršie filmy roku 2020 patrí aj kúsok od Blumhousu. Tu jasne dokazujú, že nie všetko, čo spravia je hitom. Partia, ktorá sa dostáva na tropický ostrov za vidinou splnenia svojich snov (a potom sa niečo pokazí) už od začiatku vyzerá ako prevarený námet. Zo začiatku vám aspoň dajú nádej, že by to mohlo byť trochu dobré, potom sa zbytočne zamotajú vo viacerých dejových linkách a nakoniec ani jedna z nich nie je správne dotiahnutá. Keď už ale nič iné, tak sa aspoň môžete potešiť pár peknými pohľadmi… na ostrov samozrejme.

6. The Tax Collector

Mesto anjelov, drogové gangy a ich vojny, výpalné a hrozba z Latinskej Ameriky. Námet, ktorý tu tiež bol už miliónkrát. Bad Boys navždy nám dokázali, že sa to dá spraviť bravúrne a dokáže vás to pobaviť. A potom je tu výberca daní Creeper v podaní Shia LaBeoufa, ktorý pripomína viac telenovelu ako akčný film. Naozaj, dostanete viac zaľúbených pohľadov ako prestreliek.

5. Downhill

Dramédia s Willom Ferrellom v strede tohto rebríčka? Bohužiaľ áno. Snaží sa tu hrať otca rodiny, ktorá sa nezachová správne a musí všetko vysvetľovať. Avšak čakáte pol hodinu a zábava stále nikde. Tak sa sústredíte viac na tú drámu, ale zisíte, že dostávate len akúsi jej lacnú náhradu. A jeho filmová manželka Julia Louis-Dreyfus tu hrozne prehráva a neustále len vyvoláva hádky. Ďakujem, kričania mám dosť inde.

4. Capone

Najznámejší zločinec Al Capone je prepustený z väzenia, aby so svojim poškodeným mentálnym aj fyzickým zdravím dožil doma. A to je vlastne všetko, čo sa deje. Sedí na dvore (prípadne na loďke) a občas niečo nesúvislé zamrmle. Pri takýchto roliach sa nám Tom Hardy mohol aj celkom osvedčiť, avšak hrať zničeného postaršieho gangstera mu určite nesadlo. Nielen kvôli reči, keď nasadil otravný prízvuk, ale aj kvôli nešikovnému maskovaniu, vďaka ktorému vyzeral skôr ako vosková figurína.

3. 365 dní

Jeden z najsledovanejších filmov na Netflixe. A ako hovorí jedna klasická filmová hláška „…přitom taková blbost, co?„. Prvý poľský erotický film nalákal cieľovú skupinu podobnú ako pri 50 odtieňoch, avšak tento išiel ešte viac na dno (chcel som napísať hlbšie, ale…). Väznenie ženy v luxusnej vile po celý rok a jej zneužívanie, až kým sa do hlavného hrdinu nezamiluje? Tak myslím, že táto veta by mohla stačiť každému, aby si vytvoril obraz.

2. Dolittle

Nie je tomu inak ani tento rok, najhoršie filmy roku 2020 neobídu ani herca veľkého kalibru. Tento raz je ním podľa tradície Robert Downey Jr., ktorý sa zhostí ďalšej adaptácie doktora, ktorý rozpráva so zvieratami. Samozrejme, snaha bola, aby priniesli príjemný rodinný film, na ktorom sa zabavia hlavne deti. Akosi som však v kine videl, že ani tie to práve nenadchlo a keď dokáže približne 6-ročný chlapec nájsť logickú dejovú chybu, tak niekde chybu očividne urobili filmári.

1. Artemis Fowl

Veľa fanúšikov už po zhliadnutí traileru zakopalo túto adaptáciu známej knižnej série pod čiernu zem. Ja som si povedal, že mu dám šancu. A je to jedna z mála vecí, ktorú som po pol hodine vypol. Nelogické zmeny postáv, nehovoriac o tom, že dôležité charaktery dostávajú málo priestoru. Príbeh som akosi za ten čas ani nepostrehol a hlavný hrdina tak liezol na nervy, že sa na neho nedalo pozerať (a áno, som si vedomý toho, ako má byť vykreslený). Že to nový Harry Potter nebude bolo jasné, ale že to dopadne až takto zle, to predčilo očakávania snáď všetkých.

Tak toto bol náš výber desiatich filmov z tohto roka, ktoré sa jednoznačne nepodarili. Samozrejme, dalo by sa nájsť niekoľko ďalších, berte ale na vedomie, že ide o subjektívny názor redakcie. Určite by sme mohli spomenúť aj nepodarené pokračovania hororov The Boy alebo Babysitter, ale to by bolo prípadne zas na inú debatu. Preto len spoločne dúfajme, že nás rok 2021 zásobuje čo najmenej nekvalitným materiálom.

Čo hovoríte na náš rebríček, v ktorom sa nachádzajú najhoršie filmy roku 2020? Máte tam iného favorita? Videli by ste ho celkovo inak? Dajte vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -