Film Ready Player Two je už v príprave. Ako rýchlo po knihe ho dostaneme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Film Ready Player Two už v príprave

Nevyhnutné sa stalo skutočnosťou – film Ready Player Two je už v príprave. Prvú časť sme si mohli vychutnať v roku 2018, kedy sa stala obrovským hitom ako v tržbách, tak aj u divákov. Vychádzala z knižnej predlohy, ktorá je tu s nami už neveriteľných 9 rokov a jej autorom je Ernest Cline.

Ready Player One je milovaným kúskom pre všetkých veľkých geekov. Je to totiž sci-fi o virtuálnom svete, ale čo je dôležitejšie, je napchaté odkazmi na rôzne súčasti popkultúry. Nájdeme tu zmienky o hudbe 80. rokov, filmy, hry, jednoducho všetko, čo máme radi. Táto súčasť samozrejme ešte viac vynikla na filmovom plátne, keď sme si okrem moderných referencií mohli užívať aj nostalgiu na niektoré klasiky.

ready player one recenzia
Zdroj. gamereactor.eu

Masívny úspech jendotky znamená pokračovanie

Prvý film zarobil po celom svete $582,8 miliónov, pričom bol rozpočet na jeho výrobu $175 miliónov. To je len ďalší z logických dôvodov, prečo si vo Warner Bros. okamžite povedali, že chcú aj pokračovanie. A tým, že už je dostupný zdrojový materiál, z ktorého by mali čerpať, je to pre nich vhodné spraviť snáď okamžite.

Koncom novembra bola knižne vydaná druhá časť a filmári sa skutočne poponáhľali. Mesiac (aj pár dní) po jej uvedení do políc kníhkupectiev po celom svete oznámili, že film Ready Player Two je už v príprave. Respektíve to povedal autor knižne predlohy Ernest Cline v jeho rozhovore pre magazín Inverse.

pokračovanie filmu ready player one
Zdroj: collider.com

Scenárista aj režisér sa môžu meniť

Hovoril aj o tom, že je rád, že sa to deje, nakoľko si Hollywood prešiel momentálne akýmsi prázdnom. Zo skúsenosti s prípravami prvého filmu hovorí, že si všetci užili hromadu zábavy a dúfa, že ostatní to tak budú mať aj pri pokračovaní. Tým v podstate aj povedal, že to nebude on, kto píše scenár druhej časti. Dúfajme, že sa bude na ňom aspoň podielať.

Nehovoril ani o tom, kto by mal film režírovať. Samozrejme, že by nebolo nelogické, aby sa do neho pustil opäť Steven Spielberg. V poslednom čase pri svojich značkých však skôr pôsobí ako producent a dohliada nad režisérom. Takto je to napríklad Jurskom parku či už aj Indiana Jonesovi. Netvrdíme ale samozrejme, že nie je možné, aby sa naplno ujal réžie on.

čo je to popkultúra ready player one
Zdroj: metro.co.uk

O čo ide v pokračovaní?

Nevieme ani, či sa bude vracať pôvodné herecké obsadenie. V ňom boli Tye SheridanOlivia CookeBen MendelsohnLena WaitheMark RylanceLetitia Wright a Simon Pegg. Z istej časti by ale tiež dávalo logiku, ak by sa aspoň niektorí z nich vrátili, čo by zodpovedalo deju druhej knihy. Ten znie nasledovne:

“Len niekoľko dní po tom, čo Wade Watts vyhrá súťaž od zakladateľa OASIS, učiní objav, ktorý mení úplne všetko. Skryté vnútri Hallidayových trezorov čakajúc na toho, kto to objaví, leží technologické vylepšenie, ktoré znovu zmení svet. Spraví totiž OASIS tisíckrát viac úžasným – a návykovým – dokonca viac, ako sa Wadovi čo i len snívalo. S ním ale prichádza nová hádanka a úloha – posledný Easter egg od Hallidaya, ktorý naznačuje tajomnú cenu. A neočakávaný, nemožne mocný a nebezpečný nový rival čaká a nezdráha sa zabiť milióny, aby dosiahol, čo chce. V stávke je opäť Wadov život aj budúcnosť OASIS, ale tento raz ide aj o rovnováhu osudov ľudí na Zemi.”

Potešilo vás, že je film Ready Player Two už v príprave? Prečítali ste už druhú knihu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -