Autor Ernest Cline zverejnil detaily a o čom bude kniha Ready Player Two

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kniha Ready Player Two – dej a detaily

Súčasný autor Ernest Cline vystúpil na Comic Cone v New Yorku. Ten sa samozrejme teraz koná online, to však nebráni tomu, aby sme z neho dostali peknú dávku informácií. Na jednom z panelov, ktorý mimochodom moderoval Will Wheaton (Star Trek, Teória veľkého tresku), vystúpil aj spisovateľ. Uviedol o čom bude jeho chystaná kniha Ready Player Two.

Mnohí fanúšikovia vedia, že ide o pokračovanie jeho úspešnej novely z roku 2011 s názvom Ready Player One. O tom, že sa stala bestsellerom svedčí aj fakt, že sa udržala až 100 týždňov na prvej priečke najlepších kníh podľa New York Times. Na jej motívy Steven Spielberg natočil v roku 2018 film, ktorý si dokázal zarobiť $582 miliónov a tak to bol najúspešnejší hit tohto režiséra od roku 2008.

Kniha Ready Player One
Zdroj: uhdwallpapers.org

Vrituálna realita, v ktorej žije väčšina ľudí

Dej nás zaviedol do roku 2045, kde je skutočný svet veľmi nepríjemným a drsným miestom. Väčšina ľudí sa preto cíti najlepšie a bezpečne vo virtuálnom svete OASIS, medzi nimi aj mladý Wade Watts. Virtuálna realita vás dokáže zaviezť kam si prajete a robiť v nej dokážete čokoľvek – jediným limitom je vaša predstavivosť.

OASIS vytvoril brilantný, ale excentrický James Halliday, ktorý pred svojou smrťou vymyslel trojdielnu súťaž o ukryté zlaté vajce. Jej víťaz získa nesmierne bohatstvo a úplnú kontrolu nad týmto svetom. Keď Wade prejde prvou úrovňou, tak sa musí spojiť so svojimi priateľmi (známymi ako High Five), aby sa vrhli do virtuálneho sveta plného nebezpečenstva, a tak zachránili nielen OASIS, ale aj celý svet.

pokračovanie filmu ready player one
Zdroj: collider.com

Kniha Ready Player Two si na Wada pripravila novú výzvu

Kniha aj film sa stali obrovským hitom nielen kvôli zaujímavému a pútavému deju. Obsahujú totiž veľké množstvo narážok aj priamych odkazov na popkultúru napriek celými rokmi. Nájdete tu zmienky o hudbe, videohrách, komiksoch, filmoch – jednoducho na čo si len spomeniete. Úspech teda zaručil druhú časť a takto autor popisuje dej knihy Ready Player Two:

“Len niekoľko dní po tom, čo Wade Watts vyhrá súťaž od zakladateľa OASIS, učiní objav, ktorý mení úplne všetko. Skryté vnútri Hallidayových trezorov čakajúc na toho, kto to objaví, leží technologické vylepšenie, ktoré znovu zmení svet. Spraví totiž OASIS tisíckrát viac úžasným – a návykovým – dokonca viac, ako sa Wadovi čo i len snívalo. S ním ale prichádza nová hádanka a úloha – posledný Easter egg od Hallidaya, ktorý naznačuje tajomnú cenu. A neočakávaný, nemožne mocný a nebezpečný nový rival čaká a nezdráha sa zabiť milióny, aby dosiahol, čo chce. V stávke je opäť Wadov život aj budúcnosť OASIS, ale tento raz ide aj o rovnováhu osudov ľudí na Zemi.“

Ruku pripojí k dielu aj Will Wheaton

Will Wheaton, ktorý bude figurovať aj ako rozprávač v audioknihe, k tomu ešte doplnil svoj pohľad. Podľa neho nás Ready Player Two berie na ďalšiu zábavnú akciou nabitú cestu do virtuálnej reality a budúcnosti plnej predstavivosti. A pritom je dielo milo nostalgické a divoko originálne, ako to dokáže len Ernest Cline.

Kniha Ready Player Two sa dostane do predaja 24. novembra z vydavateľstva Penguin Random House. Vyjde v pevnej väzbe, ako e-kniha, a ako sme spomínali, tak aj ako audiokniha. Predobjednať sa dá už teraz. Dúfajme, že nezahanbí svojho predchodcu, a bude rovnako kvalitná ako prvý diel. A možno sa opäť dočkáme aj filmovej podoby od Spielberga.

Ako sa vám zatiaľ páči dej knihy Ready Player Two? Myslíte, že bude rovnako dobrá ako prvý diel? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -