Ninja korytnačky s partiou zo Stranger Things? To je spojenie, ktoré by zrejme nikto nečakal a predsa je tu!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ninja korytnačky x Stranger Things

Populárne postavičky 80. rokov sa spoja so seriálom, ktorý sa v danej dobe odohráva. Prichádza skutočne netradičné spojenie – Ninja korytnačky budú bojovať po boku partie zo Stranger Things. V udalosti ako žiadnej inej musia vyčistiť New York od jednej z hrozieb, ktorú dobre poznáme z Upside Down!

Príbeh nás zavedie do roku 1985, kedy sa Jedenástka, Max, Dustin, Mike, Will a Lucas poriadne vzdialia od Hawkinsu. Podniknú výlet do New Yorku, od ktorého očakávajú hromady zábavy! Predstavy sa však začnú rozplývať, keď na stanici metra nájdu demodogov. Ako hovorí oficiálny text autorov, „aby čelili hrozbe, spoja sa s nebojácnym tímom bojovníkov, ktorí sú každým kúskom bizarní – a zelení!

TMNT Stranger Things
Zdroj: polygon.com

Hrdinova 80. rokov so seriálom tej doby

Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things je názov komiksu, ktorý vydajú IDW Publishing a Dark Horse Comics. Vytvárajú ho Cameron Chittock (séria Mapmakers) a Fero Pe, ktorý sa vo svojej tvorbe za posledné štyri roky venuje výhradne týmto postavám. Zároveň je aj autorom až štyroch variantov obálky.

Tie prichádzajú ako pocta Kevinovi Eastmanovi a Peterovi Lairdovi, čo sú pôvodní autori korytnačiek. Covery skutočne pripomínajú ich estetiku a prinášajú naspäť nostalgiu doby spred niekoľkých dekád. Autor zároveň dodáva, že ide podľa neho o perfekntý spôsob, ako „sa stať súčasťou Stranger Things s brilantnou alchémiou, ktorá dáva pocit, že tu vždy bola“.

Pocta pôvodným autorom, ktorým fandia aj autori seriálu

Ešte lepším prvkom môže byť snáď len to, že fanúšikmi Eastmana a Lairda sú aj samotní bratia Dufferovci, ktorí sú pôvodnými tvorcami seriálu. Autori o nich povedali, že dokážu rozprávať príbehy, ktoré nás „pustia a nenechajú ísť“ a to dúfajú, že dosiahnu aj tu, keď budeme skúmať, čo sa plíži pod ulicami Veľkého jablka.

teenage mutant ninja turtles x stranger things
Zdroj: collider.com

Kým si teda krátime čas čakania na piatu sériu seriálu, ktorý stále nemá stanovenú premiéru na Netflixe, môže byť dobrým nápadom siahnuť aj po komikse. Jeho prvý zošit bude vydaný 12. júla. Sme zvedaví, či si budú spoločne pochutnávať aj na pizzi alebo si osvoja ikonickú hlášku „Cowabunga“.

Zaujalo vás, že sa ninja korytnačky spoja s partiou zo Stranger Things? Siahli by ste alebo siahnete aj po takomto príbehu? Skrátite si čítaním komiksu čakanie na piatu sériu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -