Bravo, Netflix! Do Stanger Things obsadili hviezdu z Terminátora, ako ovplyvní Upside Down?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V 5. sérii Stranger Things si zahrá Linda Hamilton

Netflix priniesol na svojej udalosti Tudum poriadne bombastickú správu o obsadení jedného zo svojich seriálov. Do 5. série Stranger Things bola pridaná Linda Hamilton. Na udalosti to oznámila spolu so svojim dlhoročným hereckým kolegom, Arnoldon Schwarzeneggerom, ktorý oznamoval druhú sériu jeho akčnej komédie Fubar. Krátko nato služba pridala aj kryptický príspevok na sociálnu sieť. Čo by mohol znamenať?

Seriál sa zameriava na nadprirodzené udalosti, ktoré sa dejú vo fiktívnom mestečku Hawkins. Do neho prenikajú príšery zo sveta známeho ako Upside Down, ktorý je ďaleko temnejším obrazom toho nášho. V štvrtej sérii sme sa dozvedeli oveľa viac o jeho minulosti a spoznali sme zatiaľ najväčšiu hrozbu zo všetkých.

80. roky aj s ich hereckými legendami

Tá však nabrala ešte väčšiu moc, a preto sú všetky dôležité postavy v skutočnom ohrození. Piata séria má zároveň poskytnúť úplný záver a rozuzlenie príbehov. Celý seriál, ktorý na službe začal ešte v roku 2016, sa odohráva v 80. rokoch a nesie sa ním ich silná estetika.

Okrem synthovej (a naposledy aj kvalitne metalovej) hudby či popkultúrnych odkazov sa tak autori stále snažia prinášať do obsadenia aj hviezdy tejto éry. Najlepším príkladom je určite Winona Ryder (známa z Beetlejuice či Smrteľnej príťažlivosti), ktorá vystupovala vo všetkých 42 epizódach ako Joyce Byers.

Stranger Things Joyce
Zdroj: screenrant.com

Teraz ide o samotnú Sarah Connor

Inak sme ale dostali menšie role od hercov z filmov tej doby. V druhej sérii sa ukázal Paul Reiser známy z filmu Votrelci a tretia nám predstavila Caryho Elwesa známeho z Princeznej nevesty. Zatiaľ najväčším prekvapením bol v štvrtej sérii Robert Englund ako Victor Creel. Herec je hororovou legendou, ktorá stvárňovala Freddyho Kruegera v Nočnej more z Elm Street.

Pre Stranger Things je však Linda Hamilton zatiaľ najväčším hereckým menom. Fanúšikovia ju samozrejme môžu poznať ako Sarah Connor s Terminátor filmov. Tí skalnejší ju ale roroznajú aj v iných kúskoch z osemdesiatok. V roku 1984 bola v adaptácii knihy Stephena Kinga s názvom Deti kukurice a v roku 1987 v seriáli Kráska a zviera.

Aké bude jej spojenie s Upside Down?

Služba zverejnila na svojom Twitteri aj príspevok, na ktorom potvrdzujú herečku v obsadení. Nachádza sa tam jej čiernobiela fotka obrátená dolu hlavou. Podobným štýlom sme dostali aj oznámenie o postavách študentov pre štvrtú sériu, ktorých postupne vraždila Vecna. Mohlo by to znamenať, že sa jej postava ako prvá dostane do Upside Down? Alebo sa tam nachádza nebodaj celý čas? Ukáže zrejme až samotný seriál…

Čo hovoríte na pridanie tejto herečky do 5. série Stranger Things? Koho by si podľa vás mohla Linda Hamilton zahrať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -