Stranger Things: Poznáme názov prvej epizódy finálnej série. Znamená návrat Eddieho alebo Max?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Stranger Things má názov ďalšej epizódy

6. november je známy ako, deň kedy zmizol Will Byers (Noah Schnapp). Preto sa stal pre fanúšikov seriálu známy ako „deň Stranger Things“. Oficiálne účty tak počas neho zverejňovali rôzne videá z nakrúcania, prerieknutia či vtipné nevydarené scény. To najlepšie však prišlo až k večeru – odhalili nám pre Stranger Things názov prvej epizódy piatej série.

Ako obvykle, rovnako ako to bolo pri predošlých sériách, obsahoval predtým Chapter One, teda prvá kapitola. Takto sme mohli spoznať už predošlé tituly, ktoré boli „The Vanishing of Will Byers“, „MADMAX“, „Suzie, Do You Copy?“ a „The Hellfire Club“. Tie mohli aspoň trochu naznačovať, čo sa v nich bude diať.

Tvorcovia sľubujú kompletné vysvetlenie Upside Down

Ten nový je však značne menejvravný. Obsahuje iba jednoduchý názov „The Crawl“. Tiež podľa zvyku, scenár napísali samotní tvorcovia seriálu, Matt a Ross Dufferovci. Oni sami aj zvyšok tímu si nechávajú najväčšie tajomstvá pre seba a odhaľujú nám iba malé čriepky informácií.

Nakrúcať by sa malo začať až počas budúceho roka, sľubujú nám však, že pôjdu od samého začiatku neuveriteľnou rýchlosťou. Povedali, že po tom, ako sme videli viac lokalít v predošlej sérii, tu sa opäť zameriame takmer výlučne na Hawkins. Máme sa konečne dozvedieť celú pravdu o tom, čo je vlastne jeho prevrátený svet Upside Down.

Stranger Things Eddie Upside Down
Zdroj: latimes.com

Odkazujú na Eddieho či Max?

Crawl, ktoré môže znamenať lezenie alebo plazenie, nám naozaj poskytuje iba vágne informácie. To však nebránilo, aby fanúšikovia iba za niekoľko desiatok minút našli vlastné teórie, ktoré majú podložené presvedčivými dôkazmi. Týkajú sa toho, že do seriálu by sa mohol vrátiť obľúbenec Eddie (Joseph Quinn) alebo by sa mohla prebrať Max (Sadie Sink).

Prvý menovaný zomrel hrdinskou smrťou bojujúc proti monštrám, čím dal iným hrdinom viac času. Názov tejto Stranger Things epizódy by však mohol znamenať, že jeho skon nebol definitívny a „doplazí“ sa naspäť z toho sveta. V prvom rade, on sám používal často toto slovo na označovanie pohybu jeho družiny v hre Dungeons & Dragons, ktorá je pre seriál tak dôležitá.

Dôkazy sú celkom presvedčivé

Druhým veľkým dôkazom by mohol byť text piesne Master of Puppets od kapely Metallica. Práve táto metalová pecka bola vybraná, aby ju hral v epickom momente na gitare v Upside Down na prilákanie nepriateľa. Práve v jednej z jej častí sa spieva „Come crawling faster, Obey your Master“. Znamenať by to aj mohlo, že bol premenený na príšeru a jeho novým pánom je Vecna.

Podľa niektorých to ale odkazuje na to, že by sa Max mala prebudiť z kómy. Mala by sa vraj „vyhrabať“ z tohto temného snového sveta, na čo môže tiež odkazovať význam slova. Mohlo by to mať aj viac prenesený význam a to, že by sa mohla prvý raz „postaviť z lôžka“. Pri učení dieťaťa je však pred chodením fáza lozenia…

Ide o samotné Dungeons & Dragons?

Potom je tu aj niekoľko hlasov, ktoré uvádzajú, že ide odkaz na samotné, už spomenuté, D&D. Vchod do samotných brlohov sa označuje ako „dungeon crawl“. Tak by mohli naši hrdinovia vstúpiť do Upside Down za účelom definitívneho boja proti hrozbám, ktoré sa v ňom skrývajú… Na potvrdenie si však zrejme budeme musieť počkať na epizódu samotnú.

Čo hovoríte na to, aký pre Stranger Things vybrali názov prvej epizódy piatej série? Mohol by podľa vás znamenať niektorú z vyššiu uvedených vecí? Ak áno, tak ktorú? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -