Odhalila nám štvrtá epizóda Obi-Wan Kenobi prečo je Reva na Temnej strane?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR: Článok obsahuje spoilery zo 4. epizódy Obi-Wan Kenobi. Pokiaľ ste epizódu ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Obi-Wan Kenobi a Reva

Seriál s najočakávanejším rytierom Jedi zo Star Wars sa prehupol do svojej druhej polovice. Lov Inkvizítorov a záchrana malej Lei pokračuje, avšak tu sme mohli dostať aj jeden zaujímavý moment, ktorý mohol na pozadí odhaliť viac o pozadí Tretej sestry. Dozvedeli sme sa v štvrtej časti Obi-Wan Kenobi prečo je Reva na Temnej strane?

Aby sme to správne zodpovedali, treba sa trochu vrátiť k udalostiam epizódy. Leia bola odvedená a je väznená v Pevnosti Inquisitorius na vodnom mesiaci Nur. Ide o pekný odkaz na hru Fallen Order (ktorých sme tu mali sľubovaných viac), kde sme predtým túto lokalitu videli.

obi-wan inquisitorius
Zdroj: themarysue.com

V Pevnosti Inquisitorius sa nachádza temné tajomstvo

Ben a Tala sa vydávajú na záchranu. Popritom ako Obi-Wan prechádza chodbami tejto prísne stráženej lokácie Impéria, narazí na naozaj hrozivé miesto. Inkvizítori tu majú Jediov, ktorých ulovili uložených ako trofeje v niečom čo pripomína stuhnutý jantár.

Nie je isté, či sú nažive alebo po smrti, avšak je vidno, že niektorí z nich boli takto chytení priamo počas akcie. Pozornejší a zarytejší fanúšikovia niektorých z nich identifikovali. Najvýraznejší bol asi Tera Sinube, ktorý sa objavoval opakovane v Clone Wars. Ahsoke Tano napríklad pomohol získať naspäť jej ukradnutý svetelný meč. Pozornosť sa však sústreďuje na posledných.

obi-wan tera sinube
Zdroj: ign.com

Spoznateľní Jediovia a mladí študenti

Ide o dvoch z mladých padawanov, ktorí sa učili v chrámoch Jedi. Konkrétne sme ich mohli vidieť hneď v prvej epizóde seriálu, kde nám ukazovali aké hrôzy spôsobil Order 66. Aj záverečné titulky nám potvrdzujú, že skutočne ide o rovnaké postavy a rovnakých hercov. Lenže nikdy nám presne neukázali aký osud ich nakoniec stretol.

obi-wan trofeje
Zdroj: thedirect.com

Tento moment mohol byť viac kľúčový, ako by sme si mohli myslieť. Seriál Obi-Wan Kenobi nám môže naznačovať, že aj Reva mohla patriť do tejto skupiny mladých žiakov. Predsa len, videli sme ich piatich, no vieme iba o osude dvoch. Avšak nakoľko nebolo ukázaných viac nádrží, môžu sa tam ešte nachádzať. Alebo nemali také „šťastie“…

obi-wan kenobi
Zdroj: thedirect.com

Mladiství v rukách Impéria

Z predošlých materiálov z tohto sveta vieme, že viacero Mladistvých bolo odnášaných na základne Impéria. Tu sa ich snažili využitím Sily, nátlaku a psychických hier dostať na svoju stranu. Koniec koncov, takéto metódy využívala aj Tretia setra, keď chcela dostať informácie od princeznej z Alderaanu.

Táto konkrétna skupina mohla prežiť udalosti na Coruscante a dostať sa pod vplyv formujúcej sa galaktickej ríše. Jedného po druhom sa ich mohli snažiť zlomiť a keď odolávali nátlaku, tak ich postupne uväzňovali ako svoje trofeje. Posledná by zostala Reva.

reva younglings
Zdroj: screenrant.com

Ešte väčšia spojitosť medzi Vaderom a Benom

Tá sa dostala až pod ruku lorda Vadera, keď videla svojich priateľov uväznených, mohla podľahnúť jeho nátlaku. To by len potvrdzovalo, prečo v nej často vidíme boj. Jej prechod na Temnú stranu totiž nebol z vlastného rozhodnutia a stále je pri nej ešte šanca na vykúpenie.

Zároveň by to vhodne vysvetľovalo aj posadnutosť Obi-Wanom. Darth Vader ho chce dostať ako svojho predošlého majstra, ktorý spôsobil, že sa stal tým, čím je. Postava sa tak stáva ešte väčším spojítkom medzi mladým Anakinom a jeho učiteľom, ktorý žije s výčitkami, že ho sklamal. Uvidíme, či sa nám táto teória potvrdí a čo ďalšie sa ešte ukáže v najbližších týždňoch na Disney+.

Myslíte si, že takto v seriáli Obi-Wan Kenobi naozaj prezradili, prečo je Reva na Temnej strane? Alebo ide podľa vás o príliš prehnanú teóriu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -