Aká ďalšia príšera sa objaví v Stranger Things 5? Naznačuje nám ju Nancy či Willova kresba?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Príšera v 5. sérii Stranger Things

Nadprirodzený seriál bratov Dufferovcov, ktorý sa stal obrovským úspechom na Netflixe, sa pomaly blíži k svojmu koncu. Veľkého súpera má už aj pre 5. sériu nastaveného, predpokladáme však, že to nebude jediná príšera, ktorá sa ešte objaví v Stranger Things. Tak sa pozrime na najpravdepodobnejšie možnosti, ktoré nám naznačovala Nancy či Willova kresba.

Od samotného začiatku vieme, že monštrá sú inšpirované populárnou RPG hrou Dungeons & Dragons. Práve tá je hraná v prvej scéne prvej epizódy. Krátko na to je nám predstavený Demogorgon. Samozrejme, vyzerá trochu odlišne od hry na hrdinov, ale vieme, že ide o rovnakú postavu.

stranger things vecna
Zdroj: marieclaire.com

Vecna ako nemŕtvy čarodej

Podobne je to však aj s postavou Vecny, veľkým súperom 4. série, a ako už vieme, tak aj tej nasledujúcej. Dustin okamžite dal tejto postave pomenovanie podľa charakteristických čŕt. V D&D ide o mocného mága, ktorý sa stal nemŕtvym vysávačom energie. Jeho pokusom je sa stať tak mocným, ako bohovia ich sveta.

Štvrtú sériu sme dostali rozdelenú na dve časti. Volume 1 (alebo prvých 7 epizód, ak chcete) sa skončilo poriadnym cliffhangerom. Veľký súper dostal Nancy a pomaly ju uvádzal do tranzu ako predošlé postavy. Hneď na začiatku 8. časti však vidíme, že s ňou mal iný zámer, aj kvôli veciam, ktoré už v Upside Down prežila.

stranger things vecna nancy
Zdroj: screenrant.com

Vízia Nancy o zničenom Hawkinse

Ukazuje jej vízie potenciálnej budúcnosti, kde ničí Hawkins. Okrem otvorenej brány medzi svetmi a deštrukcie vidí a neskôr partii opisuje ďalšie monštrum, ktoré tam videla. Hovorí o niečom naozaj obrovskom s hrozivou otvárajúcou sa tlamou. Fanúšikom tak môže napadať niekoľko možností.

Ak si odmyslíme veľkosť (opäť nemusia byť podobnosti úplné), tak by sa mohla predstaviť Otyugh, známa aj ako Gulguthra. Tá má práve obrovské našklabené ústa a často sa spája s inými kreatúrami. Bola vytvorená v 70. rokoch. Je bytosťou, ktorá sa živí hnijúcimi zdochlinami, výlučkami iných živočíchov a odpadom. Mohla by byť preto voľbou na odstránenie zničeného mesta.

otyugh
Zdroj: belloflostsouls.net

Najstrašnejšie monštrum z konca kampaní?

Teraz sa sústreďme na veľkosť a núka sa iná príšera pre Stranger Things 5. Vysoká približne ako 5-pochodová budova a frustrácia mnohých hráčov, Tarrasque. Odolná voči väčšine zranení, vrátane ohňa, čo by bola nepríjemnou správou pre partiu, a schopná ničiť celé civilizácie. Býva preto na úplnom konci a posledným veľkým súperom kampaní, rovnako by tam mohla byť vo finále seriálu.

To by mohlo byť veľkým esom v rukáve pre Vecnu a mimoriadne napínavým bojom. Navyše, ešte jedna vec, bytosť bola predstavená v roku 1983, čo je zhodou okolností presne rok, v ktorom sa odohráva prvá séria a v ktorom sa zaseklo Upside Down.

tarrasque
Zdroj: artstation.com

Matka drakov podľa Willovej kresby?

Avšak náznaky nemusia prichádzať len od jednej postavy. Napovedať nám môže aj Willova emotívna kresba. V nej ukazuje, ako všetci bojujú s trojhlavým drakom. Samozrejme, aj v D&D by nemohol chýbať. A najmocnejšou z nich je Tiamat (dalo by sa povedať, že matka všetkých drakov).

stranger things kresba
Zdroj: supernatural.tv

Má síce päť hláv, ale opäť, nie vždy sú podobnosti úplné. Draka sme ešte ako záporáka nemali. A keby sme dostali tú, ktorá kraľuje ich temným verziám, bol by to veľký krok. Navyše, Willove podvedomie je spojené s Upside Down a takýmto spôsobom mohlo byť projektované, čo ešte len príde.

tiamat
Zdroj: devianart.com

Jednoznačne pôjde o veľký súboj

Nech je to ktorákoľvek príšera, sme si istí, že 5. séria Stranger Things nebude ľahkým bojom. Tvorcovia nám sľubujú rýchlu jazdu, v ktorej sa budú deje dynamizovať realizovať. Napínať nás rozhodne budú, pretože si ešte musíme počkať. Predpokladaný dátum vydanie je až v lete 2024.

Myslíte si, že niektoré z týchto monštier by sa mohlo predstaviť v 5. sérii Stranger Things? Ktorý by bol váš favorit? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -