Netflix pripravuje anime Scott Pilgrim. Budú na ňom pracovať autor komiksu aj režisér filmu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Scott Pilgrim ako anime na Netflixe

Scott Pilgrim dostane ďalšie príbehy vo forme anime, ktoré chystá streamovacia služba Netflix. Bude na ňom pracovať aj autor originálnej šestice komiksov, Bryan Lee O’Malley. Napíše k nemu scenár, ale zároveň bude aj výkonným producentom. Túto rolu bude zastávať spolu s Davidom Gabinskim.

Do tretice sa medzi producentov pridá aj Edgar Wright. Režisér priniesol hrané spracovanie komiksu s názvom Scott Pilgrim proti zvyšku sveta. Skvele nastrihané a vytvorené dielo plnilo potenciál svojej predlohy a pridané komiksové prvky výborne zapadli. Hlavnú postavu Scotta tu stvárnil Michael Cera a jeho milostný záujem, Ramonu Flowers, si zahrala Mary Elizabeth Winstead.

scott pilgrim vs the world
Zdroj: empireonline.com

Do filmovej podoby skvele prevedený

Pôvodný komiks vychádzal v šiestich dielov od roku 2004 do roku 2010. Scott je v ňom 23-ročný chalan, ktorý sa pretĺka životom a hrá v neúspešnej kapele. Ostatní členovia sa mu smejú, že randí so stredoškoláčkou, Knives Chau. Do jeho rodného mesta, Ontaria v Kanade sa však z New Yorku prisťahuje mysteriózne dievča, Ramona. Všetko sa zmení, keď zistí, že musí poraziť jej ligu siedmych zlých ex-priateľov, aby si ju získal.

Knižky si takto získali množstvo čitateľov po celom svete. Komediálny náhľad na veci, pridané herné alebo filmové vsuvky, to je predsa splneným snom na papieri. K tomu ešte rozmanité a farebné (aj keď na čiernobielom podklade) postavy. Jednoducho hit, ktorý sa podarilo skvele preniesť do filmovej podoby.

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta
Zdroj: imdb.com

Film nepokryl dosť z komiksov

Film však samozrejme nedokázal pokryť všetko zo zdrojového materiálu. Wright určite vystihol tie najdôležitejšie súčasti a poskladal z nich kvalitný príbeh. Stránky grafickej novely však idú ešte ďalej a rozprávajú o minulosti postáv, ich interakciách alebo nás upriamujú na ich snový či fiktívny svet. Preto je skvelé, že dostaneme viac príbehov formou anime.

Scott Pilgrim anime prinesie štúdio Science SARU. Ide o spoločnosť, ktorá so svojími hlavami Eunyoungom Choiom a Abelom Gongorom prinieslo anime ako Space Dandy alebo nedávny príspevok k Hviezdnym vojnám s názvom Visions. Gongora sa zároveň v tomto prípade postará aj o réžiu. K produkcii sa pridá aj Marc Platt Production.

scott pilgrim animovany
Zdroj: comicverse.com

Wright prináša aj svoje štúdio

Tá pracuje s Wrightom už dlhodobo. Jeho predstavitelia ako Nira Park alebo Adam Siegel s ním priniesli aj jeho najväčšie hity ako Jednotka príliš rýchleho nasadenia, Na konci sveta alebo Baby Driver. Samozrejme s ním pracovali aj na zmienenom Scottovom boji proti Ramoninym zlým bývalým. Preto veríme, že odvedú skvelú prácu aj na animovaných príbehoch.

Ste radi, že sa bude svet Scotta Pilgrima vyvíjať aj takýmto spôsobom? Ste fanúšikom pôvodných komiksov? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -