Lucasfilm chce priniesť seriál Indiana Jones. Bol by opäť príbehom mladého Indyho alebo by sledoval Shortyho?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostaneme seriál Indiana Jones?

Harrison Ford príde ako známy archeológ počas budúceho roka naposledy. Lenže s tým, ako on zavesí fedoru a bič na klinec, ešte neplánuje štúdio Lucasfilm prestať s touto značkou. Momentálne rozoberajú, že prinesú seriál Indiana Jones na Disney+. Ako by mohol fungovať bez hlavnej hviezdy a na čo by sa mohol zamerať?

Podľa informácie, ktorú priniesol portál Variety, si spoločnosť k sebe pozývala viacerých scenáristov, aby odprezentovali svoje nápady. Sami vraj skúmajú celú radu možností, ako „nechať značku bežať, čo znamená seriál, ale môže to znamenať aj filmy alebo iné médium, prípadne ich kombináciu“.

producent indiana jones 5
Zdroj: sicilylab.com

Jeden seriál sme už v minulosti dostali

Séria však vzhľadom na okolnosti nemusí byť úplne zlým nápadom. Vieme, že filmovú štafetu by len tak niekto prebrať nechcel. Herec v hlavnej role dal aj sám jasne najavo, že si to neželá a spoločnosť, ktorá za ním stojí, sa opakovane vyjadrovala, že toto želanie rešpektujú a naozaj pôjde o posledný film z hlavnej série. Tie vedľajšie už môžu byť inou záležitosťou…

Jeden seriál už z filmovej značky, kým ešte bola trilógiou, vznikal. Nápad na neho pochádzal priamo z tretieho filmu s podtitulom Posledná krížová výprava. V ňom sa na začiatku ukázal mladý Indiana Jones, ktorého si v tejto podobe zahral River Phoenix. Preto televízia ABC v roku 1992 priniesla seriál The Young Indiana Jones Chronicles.

The Indiana Jones Chronicles
Mladý a zostarnutý Indiana Jones; Zdroj: screenrant.com

Hrali ho traja ďalší herci

Zahrali si ho tam hneď traja ďalší herci – Sean Patrick Flanery ho stvárňoval vo veku 8 až 11 rokov a Corey Carrier bol jeho podobou medzi 16. a 21. rokom. Aj napriek názvu sme uvideli aj zostarnutú verziu profesora Jonesa, ktorého si zahral George Hall. Dokonca sa im podaril aj šikovný kúsok a priviedli na jednu epizódu naspäť Forda.

Seriál sa celkovo vysielal dve série a prišli k nemu 4 televízne filmy. Išlo o pomerný úspech (ktorý sa k nám bohužiaľ nedostal). Preto by nebolo prekvapivým, keby súčasný seriál Indiana Jones skúšal opätovne niečo podobné a priniesol nám Indyho v jeho mladších rokoch. Nápad je však aj na to, že by sa mohol zamerať na bočnú postavu.

indiana jones shorty
Zdroj: filmjunkie.com

Alebo bude hlavným hrdinom Shorty?

Tieto dohady sa začali šíriť kvôli tomu, že sa do piateho filmu vracia Ke Huy Quan ako už dospelý Shorty. Môžeme si ho pamätať ako toho chlapca z druhého filmu s názvom Chrám skazy. Jeho následné osudy sme však už nemali možnosť sledovať. Teda… aspoň na plátnach (či obrazovkách nie).

Marvel Comics totiž v 80. rokoch vydával komiksovú sériu The Further Adventures of Indiana Jones. Tam sa vydal s Indym na misiu do Karibiku, kde dúfali, že nájdu bájnu Atlantídu. Jones bol pri tom zajatý pirátmi a Short Round ho zachránil. Ríšu ale napokon našli a vtedy si uvedomil, že chce byť archeológom ako jeho mentor.

Indiana Jones Han Solo Shorty
Zdroj: wegotthiscovered.com

Archeológ po vzore mentora a jeden bizarný príbeh

V roku 2008 sme sa v inom komikse, The Lost Journal of Indiana Jones dozvedeli, že sa ním stal a hľadal diamant Pávie oko, ktorý sa „stratil“ na začiatku druhého filmu. Potom existuje ešte jeden nekanonický bizarný príbeh, kde Indy a Shorty spolu nájdu Millenium Falcon s kostrou Hana Sola… Crossover Star Wars Tales však asi nebude tým, ktorý by dostal adaptáciu…

Páči sa vám, že by mohol vzniknúť seriál Indiana Jones alebo je to podľa vás zbytočné ťaženie zo značky? Na ktorý z príbehov by ste boli radi, ak by sa zameral? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -