4. séria sci-fi Westworld má bližšie špecifikovaný dátum vydania. Kedy ju uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

4. séria Westworld

4. séria dystopického sci-fi seriálu Westworld si zase dáva načas. Finále tej tretej sme videli už 3. mája 2020, takže čoskoro od neho uplynú dva roky. Ďalšie pokračovanie nám oznámili ešte pred tým, ako prišla posledná časť, avšak celosvetová pandémia ho znateľne zdržala.

Pričom v prvých dvoch sériách sme sa zameriavali hlavne na zábavné parky vo virtuálnej realite. Osoby v nich začali naberať svoje vlastné vedomie a dostávali sme poriadne šokujúce momenty. Tie sa ešte zintenzívnili, keď sme sa v tretej sérii dostali mimo parku do reálneho sveta v roku 2052.

Westworld 3. séria
Zdroj: vulture.com

Koniec tretej série zamiešal kartami

Jedna z hlavných postáv, Dolores (Evan Rachel Wood) nadobudla vedomie o spoločnosti Incite a ich obrovského zásobníka dát Rehoboam. To nám dáva pocit až orwellovského diela, pretože zbiera všetky záznamy o akciách ľudí a ich interakcie. Na základe toho predpokladá, čo sa môže stať. Každé vaše rozhodnutie je teda súčasťou Rehoboamu.

Finále tretej série uvrhlo udalosti do poriadneho chaosu. Dolores dala kontrolu nad databázou Calebovi (Aaron Paul), vojakovi, ktorého tam stretla. Ďalšia z hlavných postáv, Maeve (Thandiwe Newton) zabila aktuálneho vlastníka Incite, Sercu (Vincent Cassel). Vypnutie Rohoboamu však malo väčšie následky.

Westworld 3. séria
Zdroj: polygon.com

V centre bludiska stále Bernard

Medzitým sa ale musíme pozrieť aj na postavu Bernarda (Jeffrey Wright). Jeho postava, android, sa napojil do virtuálneho sveta, aby našiel odpovede. Úplne posledný záber patril jemu, už na konci jeho digitálneho dobrodružstva. Vidíme však, že je pokrytý vrstvou prachu, čo znamená, že už ubehlo viac času.

Wright ešte počas minulého roka sľuboval v rozhovoroch, že takto uvidíme aj nový svet. V ňom ale technológie, ktoré už dobre poznáme. To potvrdila aj jedna z tvorkýň seriálu, Lisa Joy. Zároveň dodala, že v téme seriálu nás čaká „inverzia“.

Westworld
Zdroj: vox.com

Zúžil okno na vydanie série

Nedávno ale poskytol rozhovor Casey Bloys, riaditeľ obsahu pre HBO a HBO Max. Prezradil informácie o viacerých projektoch na službe (napríklad, že seriál The Last of Us neuvidíme tento rok). Pre portál Variety zúžil okno, kedy sa tam dostane 4. séria sci-fi Westworld. Vyjadril sa, že to má byť „leto 2022“.

Už len pár mesiacov nás teda delí od toho, aby sme videli ako to s Westworldom bude pokračovať. Mohlo by sa zdať, že niektoré postavy sú už z hry, ale v tomto seriáli to nikdy nie je definitívne. Jasným príkladom je aj návrat herečky Evan Rachel Wood. Má však hrať inú postavu, ako potvrdil tvorca seriálu, Jonah Nolan. Čaká nás teda viacero odpovedí a možno ešte viac otázok, ktoré si zvykneme vždy pri seriáli klásť…

Ste fanúšikmi seriálu Westworld? Ste radi, že štvrtá séria príde už v lete? Čo si myslíte, že sa udeje po finále tej poslednej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: cheatsheet.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -