HBO prinieslo aktualizáciu k dátumu pre seriál The Last of Us. Uvidíme ho ešte tento rok?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Uvidíme seriál The Last of Us tento rok?

Jedna z najviac očakávaných a vysoko profilovaných herných adaptácií je istotne seriál The Last of Us. Vychádza zo známej hry na PlayStation z roku 2013 od spoločnosti Naughty Dog. Stále k nemu máme iba kúsky informácií, keď dostávame zábery alebo informácie o obsadení. Teraz však vieme niečo viac o dátume, kedy príde.

Dej sa sústreďuje na modernú spoločnosť, ktorá bola zničená nebezpečným vírusom. Mení ľudí na príšery podobné zombie. 20 rokov po tejto udalosti musí Joel (zahrá si ho Pedro Pascal) zachrániť 14-ročné dievča Ellie (Bella Ramsey). Musí ju dostať z najnebezpečnejšej zóny do očakávaného bezpečia spoločnosti Fireflies.

Pedro Pascal Bella Ramsey The Last Of Us
Zdroj: criticalhit.net

Úlohu zopakuje aj dabingová herečka z hry

Tí pracujú na nájdení lieku, ku ktorému môže byť tínedžerka kľúčom. To, čo sa zadalo ako zdanlivo ľahkou úlohou, sa mení na nebezpečnú a brutálnu cestu naprieč celými Spojenými štátmi. Okrem ich snahy o prežitie vidíme aj viacero momentov, ktoré nás chytia za srdce.

Mimo spomenutej dvojice hercov pre hlavné úlohy sú potvrdení aj ďalší. Medzi nimi Anna Torv, Nick Offerman, Nico Parker, Gabriel Luna, Jeffrey Pierce alebo Murray Bartlett. Svoju rolu si zopakuje Merle Dandringe, ktorá v hrách dabovala vedúcu postavu z Fireflies – Marlene.

dabingova herecka the last of us
Zdroj: igamenews.com

Spolupracuje aj tvorca hry

Seriál pripravuje Craig Mazin, ktorý fanúšikom ponúkal strhujúcu drámu Černobyľ. Spolupracovať s nim bude aj tvorca hry, Neil Druckmann. Produkciu má na starosti Carolyn Strauss, ktorá v tejto úlohe stála aj za seriálom Hra o tróny. Rovnaká postava producenta a rovnaká stanica stála za špekuláciami, že by sme tam mali hľadať podobnosti, alebo že sa medzi nimi ukrýva nejaké spojenie.

The Last of Us HBO seriál
Zdroj: nytimes.com

Žiadna nová Hra o tróny a aktualizácia dátumu

Tieto očakávania však aktuálne priamo vyvrátil Casey Bloyd, šéf obsahu pre HBO a HBO Max. V rozhovore pre portál Dealine povedal, že by sme tam nemali hľadať spojitosť. Zároveň sa snaží fanúšikov poriadne navnadiť a sľubuje veľkolepú akciu. Avšak prichádza aj menej príjemná správa, ktorá je ohľadom aktualizácie dátumu pre seriál The Last of Us. Povedal nasledovné:

„Nie je to žiadna nová Hra o tróny. Som tu už dosť dlho na to, aby som vedel, že to je opakujúci sa vzorec. Toto sú noví Sopranovci, toto je nová Hra o tróny, toto je nový Boj o moc. Nič také nie je. Videl som prvé epizódy a som veľmi nadšený. Craig pre nás spravil Černobyľ, je to výborný scenárista a režisér. Vyzerá to úžasne, aj ja sa na to teším, ale nebude to v 2022. Nebude sa to vysielať tento rok – ešte sa nakrúca v Kanade. Ale viem si predstaviť, že to uvidíte v ’23.“

Konkrétnejšie informácie nepodal

Konkrétnejší dátum bohužiaľ neposkytol, ale je to jasné. Seriál sa na HBO Max už počas tohto roka nedostane. Fanúšikovia si budú musieť ešte zopár mesiacov počkať a dúfame, že prinesú správu o tom, kedy konkrétnejšie to bude.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Sklamalo vás, že seriál The Last of Us už tento rok neuvidíme alebo ste to očakávali? Kedy si myslíte, že sa dostane na obrazovky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -