TOP 15: Najočakávanejšie seriály roku 2022, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najočakávanejšie seriály roku 2022

Rok 2021 do seriálového priemyslu určite priniesol niekoľko skvelých seriálov. Rok 2022 ale nebude iný. Už teraz vieme o mnohých projektoch, ktoré vyjdú v budúcom roku a budú naozaj strhujúce. Vytvorili sme pre to pre vás rebríček, v ktorom sa dočítate, aké najočakávanejšie seriály nám v roku 2022 budú predstavené. Je to týchto 15 ambicióznych projektov:

Euphoria – 2. séria (9. január 2022)

Zendaya sa už o pár dní vráti v druhej sérii seriálu Euphoria. Ten sa zameriava na mladú Rue, ktorá žije v mestečku East Highland a má sedemnásť rokov. V tejto sérii musí nájsť nádej počas toho, ako sa snaží vyrovnávať tlaky lásky, straty a závislosti. Oceňovaný a obľúbený seriál má vo svojom obsadení ďalej aj mená ako Hunter SchaferStorm Reid alebo Jacob Elordi. Seriál vychádza na HBO.

Peacemaker (13. január 2022)

John Cena si zahrá v seriáli Peacemaker, pomenovanom po jeho hrdinovi, ktorého nikto nemá rád. Tento spin-off k filmu The Suicide Squad: Samovražedná misia nám ukáže, čo sa sa s ním stalo po udalostiach filmu, no tiež sa pozrie na to, ako sa z obyčajného chlapca stal netypický bojovník za mier. V seriáli ďalej uvidíme Steva Ageea, Jennifer Holland, Freddieho Stromu či Danielle Brooks. Seriál vyjde na HBO.

Pam & Tommy (2. februrár 2022)

Miniséria Pam & Tommy nám ukáže viac zo škandálu, ktorý sa stal pred niekoľkými rokmi, keď herečke Pamele Anderson a bubeníkovi Tommy Leeovi niekto ukradol ich sex tape a vypustil ho do sveta. Na túto udalosť sa tentokrát pozrieme z pohľadu celebrít, ktoré stvárnia Sebastian Stan a Lily James. V projekte ďalej bude hrať aj Seth Rogen alebo Nick Offerman. Miniséria vyjde na Hulu.

Stranger Things – 4. séria (leto 2022)

Ďalšiu sériu dostane aj mysteriózny, no fanúšikmi milovaný seriál Stranger Things. V štvrtej sérii uvidíme ústredné postavy, ktoré sa už tešia na jarné prázdniny. Tie nebudú úplne také idylické ako si predstavovali, a namiesto toho sa zmenia na akčné a hororové. Podľa hercov ide dokonca o najtemnejšiu sériu. V seriáli opäť uvidíme Millie Bobby BrownNoaha Schnappa či Finna Wolfharda, pričom štvrtá séria vyjde opäť na Netflixe.

The Lord of the Rings (2. september 2022)

The lord of the rings seriál
Zdroj: bbc.com

Seriál zo sveta filmovej a knižnej série Pán prsteňov sa bude odohrávať v Druhom veku Stredozeme a vyrozpráva príbehy, ktoré sa stali tisíce rokov pred udalosťami série Pán prsteňov. Skupinka hrdinov sa v tomto príbehu bude musieť postaviť znovuobjavenému zlu, ktoré ohrozuje Stredozem. V seriáli budú hrať napríklad Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi či Morfydd Clark a vyjde na Amazon Prime Video.

The Crown – 5. séria (november 2022)

The Crown Najočakávanejšie seriály roku 2022
Zdroj: vogue.com

Niekoľkonásobne oceňovaný seriál The Crown o živote kráľovnej Alžbety II., hlave britskej kráľovskej rodine a vodkyne Anglicka, dostane na ďalší rok už piatu sériu. Novú sériu si spolu s prvými štyrmi bude možné opäť pozrieť na platforme Netflix. V tejto sérii uvidíme nových hercov a herečky, keďže postavy v seriáli starnú. Uvidíme napríklad Jonnyho Lee Millera, Bertieho Carvela alebo Imeldu Staunton.

Halo (TBA)

Halo je hraný sci-fi seriál nakrútený podľa videohier rovnakého mena. Uvidíme v ňom vojnu medzi Veliteľstvom vesmírnych spojených národov a mimozemskou rasou Covenant, ktorá sa odohráva v 26. storočí. V hlavných rolách sa ukážu Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy či Shabana Azmi. Seriál by mal vraj vyjsť niekedy začiatkom roka 2022 na televíznej stanici Paramount+.

House of the Dragon(TBA)

Milovníkov seriálu Game of Thrones určite poteší nový prequel seriál House of the Dragon, odohrávajúci sa 200 rokov pred udalosťami pôvodného seriálu. Vyrozpráva príbeh rodu Targaryenov, konkrétne ich občianskej vojny zvanej aj Tanec drakov. Nie len kráľov či kráľovné nám predstavia herci ako Ryan CorrJefferson HallDavid Horovitch, Olivia CookeEmma D’Arcy či Matt Smith na platforme HBO.

She-Hulk (TBA)

She-Hulk je Marvel seriál, ktorý nám predstaví novú hrdinku. Sesternica Hulka a úspešná právnička Jessica Walters dostala (aspoň v komiksoch) po transfúzii krvi od bratranca aj jeho schopnosti a tak sa z nej stala She-Hulk. Jej príbeh dostaneme v podobe právnického komediálneho seriálu pozostávajúceho z desiatich epizód. Uvidíme v ňom Tatianu Maslany, Marka Ruffala či Jameelu Jamil. Seriál vyjde na platforme Disney+.

Secret Invasion (TBA)

Secret Invasion Najočakávanejšie seriály roku 2022
Zdroj: devianart.com, inverse.com

Tajuplným projektom je aj seriál Secret Invasion. V ňom sa (podobne ako v komiksoch) istá skupinka Skrullov infiltruje do vysoko postavených pozícií na Zemi a začnú ju ovládať. Pár hrdinov na čele s Nickom Furym a dobrými Skrullmi ich však musia zastaviť. V seriáli si zahrajú Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Cobie Smulders alebo Olivia Colman a Emilia Clarke. Seriál vyjde na Disney+.

Moon Knight (TBA)

Očakávaným projektom a prírastkom do MCU je aj seriál Moon Knight. Ten nám predstaví Marca Spectora, ktorý trpí rozdvojenou osobnosťou. Nanešťastie je vtiahnutý do vojny medzi starovekých bohov a k tomu sa ešte musí vysporiadať so svojimi mnohými identitami. Zahrajú si v ňom Oscar Isaac, Ethan Hawke a May Calamawy. Seriál pozostávajúci zo šiestich epizód vyjde na Disney+.

The Last of Us (TBA)

The last of us
Zdroj: polygon.com

Ďalším seriálom inšpirovaným videohrami bude seriál The Last of Us. Ten sa zameria, podobne ako hry, na apokalyptický svet, v ktorom sa ľudia premenia vďaka hubovej infekcii na zombie podobné monštrá. V takomto svete sa snaží prežiť malá skupinka ľudí, vrátane hlavných hrdinov Ellie a Joela, ktorí sa snažia na túto nákazu nájsť liek. V hlavných rolách uvidíme Pedra Pascala, Gabriela Lunu a Bellu Ramsey. Seriál vyjde na HBO.

The Continental (TBA)

The Continental Najočakávanejšie seriály roku 2022
Zdroj: imdb.com

Svet filmovej série John Wick by sa na ďalší rok mal rozrásť o nový prequel seriál The Continental. Ten by mal byť o vlastníkovi hotela pre zabijakov, Winstonovi. Odohrávať sa bude ale ešte v roku 1975, teda v čase, kedy sa len pomaly stával vlastníkom hotela Continental. Pôjde o trojdielnu sériu s dĺžkami epizód 90 minút, ktorá vyjde na televíznej stanici Starz. V seriáli uvidíme hercov ako Mel Gibson alebo Colin Woodell.

Obi-Wan Kenobi (TBA)

Obi-Wan Kenobi
Zdroj: youtube.com

Jedným z dlhodobo najočakávanejších Star Wars seriálov je určite seriál Obi-Wan Kenobi. Ten sa bude odohrávať 10 rokov po udalostiach Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Obi-Wan žije na planéte Tatooine a dáva pozor na malého Luka, no nečakané udalosti ho zavedú na vzrušujúce dobrodružstvo. Tešiť sa môžeme na návrat Ewana McGregora či Haydena Christensena, pričom Obi-Wan Kenobi vyjde na Disney+.

The Mandalorian – 3. séria (TBA)

The Mandalorian 2. séria recenzia
Zdroj: dorksideoftheforce.com

Seriál The Mandalorian odštartoval éru hraných Star Wars seriálov. Niet preto divu, že jeho tretia séria patrí medzi najočakávanejšie seriály roku 2022. Seriál je o malom zelenom dieťati, ktoré ovláda Silu, a lovcovi odmien, ktorý sa mu snaží nájsť bezpečný domov. Druhá séria mala naozaj silný koniec a každý chce vidieť opätovné stretnutie Dina Djarina a Grogua. V seriáli hrajú Pedro Pascal, Carl Weathers či Giancarlo Esposito a vychádza na Disney+.

Toto sú naše najočakávanejšie seriály roku 2022. Na ktorý z vyššie spomínaných seriálov sa tešíte najviac? Aké ďalšie seriály by ste do zoznamu pridali vy? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: imdb.com, time.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -