Konečne posun. Vieme, kedy príde najočakávanejšie fantasy 2024

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

2. séria Rod draka má dátum vydania

Jedna z najočakávanejších televíznych noviniek tohto roka práve dostala okno premiéry. Ako informuje portál Variety, J.B. Perrette, vedúca osobnosť streamovacieho obsahu pre Warner Bros. Discovery., oznámil premiéru seriálu Rod draka. Kedy ho uvidíme na HBO Max?

Seriál vychádza z diela George R.R. Martina s názvom Oheň a krv. Hovorí o histórii rodu Targaryenov, odkedy dobyli Westeros a zjednotili šesť zo siedmych kráľovstiev. Rod draka divákov zavedie približne 100 rokov po týchto udalostiach a zároveň takmer 200 rokov pred udalosti pôvodného seriálu Hra o tróny, ku ktorému slúži ako prequel.

Rhaenyra Targaryen Dračí jazdci Rod draka
Zdroj: ew.com

Prvá séria nás nechala v najvypätejšom momente

Kráľ Viserys I. konečne vládol v dobe pokoja, po jeho smrti však prichádzajú otázky o tom, kto si zasadne na Železný trón. Nástupníctvo jeho dcéry Rheanyry (Emma D’Arcy) bolo spochybnené, pretože ríša nie je pripravená na ženskú vladárku. To však smeruje k brutálnej občianskej vojne, ktorá je plná politických ťahov, úskokov a zrád.

Nebojuje sa však iba z pohodlia hradov, tento rod je predsa známy svojimi masívnymi drakmi. Už celé storočie sa medzi sebou nenápadali, usmrtenie jedného z nich však boje ešte viac zintenzívni. Koniec prvej série nás nechal v najviac vypätom momente, diváci tak dychtivo očakávajú ďalšie príbehy, ktoré budú eventuálne smerovať k udalosti známej ako Tanec drakov.

rod draka matt smith
Zdroj: themoviedb.org

Pokračovanie príde skôr ako sme čakali

Dátum druhej série sme zatiaľ nepoznali. Jedna z hviezd, Matt Smith, ktorý tu hrá princa Daemona Targaryena sa ešte koncom roka vyjadril, že by to mohlo byť v auguste. Jeho slová však znegoval David Zaslav, výkonný riaditeľ Warner Bros., ktorý koncom februára potvrdil, že seriál príde už v ďalšom štvrťroku.

Teraz vďaka mediálnej konferencii vieme presný mesiac vydania. Pokračovania príbehov Targaryenov sa dočkáme už v júni. Potvrdených je, podobne ako v prvej sérií, desať epizód, ktoré budú vychádzať na týždennej báze.

Ako sa vám pozdáva, že druhá séria fantasy Rod draka už dostala svoj dátum? Ste radi, že príde tak skoro? Tiež netrpezlivo čakáte na premiéru? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -