Slováci žiadajú zrušenie programu RTVS, vadí im vzhľad moderátora. Vraj ide o liberálnu propagandu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vzhľad modetárora na RTVS vadí Slovákom

Slovenská televízia iba pred krátkym časom, 6. januára spustila krátku reláciu Superveda. Neprešli ani dva mesiaca odkedy sa stala tŕňom v oku nejednému Slovákovi. Sledujúcim vadí vzhľad moderátora programu na RTVS, dokonca žiadajú aj jeho zrušenie. Cieľom je pritom spopularizovať vedu pre menších a mladších divákov, rovnako ako stanica už robila v minulosti.

Jednotka spustila reláciu len v januári a vysielajú ju v rannom bloku (od 8. do 9. hodiny ráno). Trvá zhruba 8 až 10 minút a podľa popisu tu YouTuber odpovedá na nudné vedecké otázky humorným a hravým spôsobom, program je pritom plný pokusov a experimentovania.

Superveda
Zdroj: RTVS

Popularizovanie vedy od známeho YouTubera

Moderátorom relácie je Peter Altof, ktorý sa na službe YouTube preslávil ako Expl0ited, teraz vystupuje aj pod skrátenou prezývkou Explo. Na svojom kanáli má viac ako 690 videí a je druhým najsledovanejším slovenským YouTuberom. Napísal aj vlastnú zbierku básní, jeho hlas môžu diváci poznať aj z dabingu vo filmoch. Dokonca sa dostal aj do rebríčka Forbes 30 pod 30, kde sa uverejňuje každoročne 30 úspešných Slovákov pod 30 rokov.

Napriek výberu relácie, ktorá sa podobá na niekdajší program Objavy Majstra N, majú viacerí ľudia problém s moderátorom samotným. Na facebookovej stránke Zábava RTVS sa objavilo video, v ktorom moderátor robí krátky pokus, aby navnadil divákov. Ukážka, ktorá má málo nad 30 sekúnd si vyslúžila nejeden poriadne úražlivý komentár.

Vadia im tetovania, nechty aj slovník

Divákom vadí, že mladý muž s tetovaniami a nalakovanými nechtami robí obsah pre deti. Údajne takto dáva zlý príklad a označujú ho za „feťáka“ a „bukvicu“. Neodpúšťajú si komentáre o tom, že takto bude deti akurát tak učiť pripravovať drogy a spochybnené bolo aj jeho vzdelanie, pri ktorom môže robiť vedeckú reláciu (pričom je Altof vyznamenaný za chémiu).

Označujú ho aj za „potetovaného šaša“ a mnoho reakcií pozbierali aj jeho na bielo natreté nechty. Komentáre dokonca hovoria o politickej propagande, snažia sa povedať, že takto sú tlačení liberáli a progresívci. Údajne bol dosadený politickými kruhmi a platia za celú reláciu (ako píše jeden z komentujúcich). Problém si komentujúci našli aj pri tom, ako YouTuber vyslovil slovo „sáčok“.

Iní komentujúci si Expla zastávajú

Vzhľad moderátora relácie Superveda na RTVS však zrejme nie je problémom pre väčšinu sledujúcich. Stále prevládajú komentáre, ktoré sa mladíka zastávajú, hovoria o tom, že odvádza dobrú prácu a dokáže pritiahnuť pozornosť mladých divákov. Odkazujú aj tými s negatívnymi komentármi, že by sa mali začať pozerať na súčasnú dobu a viac moderný svet, v ktorom tetovania nie sú problémom.

Podporu vyjadrujú aj rodičia, ktorí potvrdzujú, že ich deti si ani nevšímajú, či má niekto tetovanie. Tiež prišlo na porovnania s Majstrom N, ktorý mal podľa mnohých oveľa výstrednejší výzor, ktorý onoho času nikomu neprekážal. Pre viacerých ide o podobný formát, ktorý bol prenesený do novej podoby pre súčasné publikum.

Čo si myslíte vy? Je podľa vás vzhľad moderátora relácie na RTVS problematickým alebo vôbec nie? Páči sa vám koncept Supervedy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Zábava RTVS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -