Pripravte sa na novú éru Star Wars. The High Republic oficiálne prichádza

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Star Wars: The High Republic prichádza

Spoločnosť Lucasfilm len včera spustila pomocou udalosti Star Wars: The High Republic. Ide o novú éru Hviezdnych vojen, ktorá nám bude rozprávať príbehy, ktoré sa stali storočia pred udalosťami vo filmoch. To znamená dlho pred prequelovou trilógiou, stovky rokov pred Skywalkermi.

Označená je tak súhrne séria príbehov, ktoré bude vychádzať cez viaceré médiá. Dostaneme knihy, komiksy, grafické novely, magazíny a dokonca aj mangu. Počas udalosti bola zverejnená aj prvá z nich, ktorá nesie názov Light of the Jedi a vydal ju autor Charles Soule. Aspoň malý náhľad na ňu (a prehľad o tom, čo bude vydávané) môžete nájsť na tejto stránke.

light of the jedi
Zdroj: fanthatracks.com

Vystúpili viacerí autori

Počas eventu sa prihovoril k fanúšikom nielen Soule, ale aj rada ďalších autorov a členov tímu. Medzi nimi napríklad Justina Ireland, ktorá už dlhodobo píše krátke novely z tohto prostredia. Z ďalších mien tu vystupovali napríklad Cavan Scott alebo Claudia Gray. Pri tejto príležitosti spustili Lucasfilm Publishing aj krátky trailer, aby nás navnadili.

Pomocou písaných príbehov sa teda môžeme preniesť do zlatej éry rytierov Jedi, kedy boli najviac spojení so Silou. Ak by vám však tento formát nebol blízky, oznámili aj šou na YouTube, kde sa bude väčšina obsahu zhŕňať. Jeho názov ponesie Star Wars The High Republic Show a povedie ju Krystina Arielle. Už to oficiálne potvrdila aj na svojich sociálnych sieťach.

A v Disney nezabúdajú samozrejme ani na hráčov. Aspoň malým bonusom im spríjemnili spustenie tejto veľkolepej súčasti Hviezdnych vojen. V hre Star Wars: Squadrons si budú môcť do svojich kokpitov pridať svetelný meč práve z čias 200 rokov pred prvým Skywalkerom.

Čo hovoríte na Star Wars: The High Republic vy? Pustíte sa tiež do čítania príbehov a rozšírite si svet z praďalekej galaxie, alebo vám tento formát nie je blízky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -