MCU: Seriálový Wonder Man si našiel predstaviteľa. Bude ním herec z Aquamana či Watchmen

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Herec z Aquamana ako Wonder Man

Marvel nám ešte v júni odhalil, na ktorú postavu sa zameria jeden z ich ďalších seriálov na Disney+. Pôjde o hollywoodskeho kaskadéra menom Simon Williams, ktorý však, samozrejme, disponuje superschopnosťami. Teraz sa odhaľuje, kto ho stvárni. Herec z filmu Aquaman bude nový Wonder Man.

Postava sa v komiksoch objavuje už od 60. rokov. Vtedy išlo o klasického záporáka, ktorý bojoval proti Avengerom. Ako rivala Tonyho Starka, aj hrdinský aj profesionálny, ho k sebe naverboval Baron Zemo. Robil na ňom experimenty, vďaka ktorým ho obdaril jónickou energiou, s ktorou má veľkú odolnosť, väčšiu fyzickú silu a zrýchlené reflexy.

marvel wonder man
Zdroj: flashnews11.com

Od záporáka k hollywoodskemu hrdinovi

Po tom, ako sa sám pridal po svojom vykúpení k najsilnejším hrdinom sveta, začal pôsobiť aj v Hollywoode ako kaskadér. Seriál má tak podľa tvorcov slúžiť aj ako akási satira na toto miesto a zosmiešňovanie jeho stereotypov. Skvelou správou je, že sa vráti aj Ben Kingsley ako Trevor Slattery (ktorý rozhodne na strieborné plátna patrí!).

Postavu chcel zahrnúť už do Strážcov Galaxie 2 v roku 2017 režisér James Gunn. Mal údajne aj nakrútené scény, kde vystupoval a zahral si ho Nathan Fillion. Z finálneho projektu však bol vystrihnutý a scény neboli nikdy zverejnené. Množstvo fanúšikov si preto prialo, aby sa k úlohe vrátil. To sa však, bohužiaľ, nestane.

nathan filion wonder man
Zdroj: comicbook.com

Tvorcovia si vyhliadli iného herca

Za novým seriálovým spracovaním stojí, ako režisér aj producent, Destin Daniel Cretton. Z MCU ho môžeme poznať ako tvorcu Shang-Chiho a na starosť dostane aj štvrtých Avengerov s názvom Kang Dynasty. Scenáristom je Andrew Guest, ktorý produkoval Hawkeyea. Na podobný projekt sa skvele hodí, pretože ako autor stojí napríklad za seriálom Brooklyn-99.

Títo tvorcovia a samotné štúdio si vybralo do hlavnej role iného predstaviteľa. Nový herec, z ktorého sa stane Wonder Man, je Yahya Abdul-Mateen II. Poznať ho môžeme napríklad ako nového Candymana či „mladšiu“ verziu Morphea zo štvrtého Matrixu. Predovšetkým je však známy ako Black Mantha z filmu Aquaman.

yahya abdul kareem wonder man
Zdroj: bleedingcool.com

Prechádza z DC k Marvelu

Znamená to, že od DC prechádza ku konkurenčnému štúdiu. Vieme, že sa objaví ešte v pokračovaní s podtitulom Stratené kráľovstvo, tam však zrejme jeho spolupráca skončí. Ešte počas leta totiž komentoval, že jeho práca na týchto filmov bola „ako pre klauna“ a nemieni sa vrátiť pre prípadnú tretiu časť.

Tak sa stal hollywoodskym superhrdinom v Marvel svete. Nevieme, kedy sa seriál začne nakrúcať, s ohlásením herca do hlavnej role je však dátum rozhodne bližšie. Ani vydanie ešte nie je známe a momentálne sa nenachádza v žiadnych oznámených rozvrhoch, ktoré má štúdio na nasledujúce obdobia.

Čo hovoríte na to, že práve tento herec je nový Wonder Man? Hodí sa vám Yahya Abdul-Mateen II na rolu superhrdinského hollywoodskeho kaskadéra? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -