Marvel si ako svoj ďalší seriál vybral Wonder Mana. O akú postavu ide?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Marvel chystá seriál Wonder Man

MCU projekty už nie sú limitované iba na udalosti na veľkom plátne. Dostávame seriály na Disney+, ktoré sa zameriavajú na postavy, ktoré z tohto sveta poznáme. Zároveň však predstavujú aj nové, čoho jasným dôkazom môže byť Moon Knight. Podobne je to aj teraz. Do ich filmového sveta priniesie Marvel charakter známy ako Wonder Man.

Síce nemusí byť známy širšiemu publiku, ale má za sebou už pomerne dlhú históriu. Vlastným menom sa volá Simon Williams. Prvý raz sa objavil ešte v auguste 1964 v komikse Avengers #9. Jeho rodina vlastnila firmu, ktorá sa stala priemysleným rivalom Tonyho Starka. A to využil Baron Zemo vo svoj prospech (jeho hrá v tomto univerze Daniel Brühl).

wonder man zemo
Zdroj: pinterest.com

Od záporáka až k založeniu skupiny Avengerov

Propagandou ho nalákal na svoju stranu a pridal do skupiny Masters of Evil. Sériou experimentov ho upravil a dal mu sily s „jónickou energiou“. Vďaka ním má zrýchlené reflexy, výdrž, čiastočnú nezranitelnosť a zlepšená je aj jeho fyzická sila. Takto bol poslaný bojovať proti Avengerom.

Lenže pri stretnutí s nimi prekukol plány zlovestnej organizácie a tak sa postupne začala jeho transformácia k hrdinovi. To dokonca až do takej miery, že založil odnož Avengerov pôsobiacu v Los Angeles, takzvaných West Coast Avengers. Tú istý čas viedol spolu s Hawkeyeom, Scarlet Witch a Visionom.

wonder man west coast avengers
Zdroj: hipcomic.com

Hollywoodska satira opäť v MCU

Do tohto mesta z dôvodu, že okrem svojho hrdiského života sa stal aj hollywoodskym kaskadérom (to predsa ide so schopnosťami ľahko). Jeho identita je verejne známa a ide, podobne ako pri Starkovi, o veľmi bohatého podnikateľa. Aj týmto záležitostiam by sa mal venovať chystaný seriál, pretože ho jeden zo scenáristov, Joe Otterson, označil ako „hollywodsku satiru“.

Ako hlavný scenárista však za seriálom stojí Andrew Guest, ktorého poznáme ako autora dielov Community či Brooklyn-99. Avšak omnoho zaujímavejšia je osoba režiséra. Postará sa o neho Destin Daniel Cretton, ktorý do MCU priniesol film Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch.

marvel wonder man
Zdroj: flashnews11.com

Mohol sa objaviť už skôr

Marvel uvažoval, že ich Wonder Man si odbije svoj debut už skôr. James Gunn v jednom z rozhovorov uviedol, že v jednej z verzii mohol byť zaradený do filmu Strážcovia Galaxie 2. Kedže sa tak nestalo (ale stále je šanca pri tretích), tak začali dohady, kde by sa mohol objaviť. A teraz Cretton prinesie seriál s ním.

Dobrou otázkou však je, kto by si ho mohol zahrať. Medzi menami koluje aj Evan Peters, ktorého sa štúdio zrejme nechce vzdať. Zdá sa, že jeho využitie pre vtip vo WandaVision nebolo naozaj pre herca jediné. A v súvislosti s blízkymi väzbami postavy k Wande aj Visionovi by to nemuselo byť vylúčené.

nathan filion wonder man
Zdroj: comicbook.com

Ktorý herec ho stvárni?

Ďalším hercom, po ktorom volajú hlasy fanúšikov, je Nathan Fillion. Jeho by chceli vidieť v MCU mnohí a herec povedal, že sa správnej úlohe nebráni. Táto by mohla byť perfektnou voľbou, nakoľko svoj hlas už Simonovi prepožičal. Bolo to v animovanom seriáli M.O.D.O.K.

PS: Ak si myslíte, že meno postavy je príliš podobné Wonder Woman, nie ste jediní. Myslelo si to aj vydavateľstvo DC, ktoré Marvel takmer žalovalo. Našťastie im Stan Lee vysvetlil, že medzi postavami nie je okrem mena žiadna podobnosť.

Ako hodnotíte správu, že Marvel prinesie seriál Wonder Man práve s touto postavou? Počuli ste o ňom niekedy predtým? Ktorého herca by ste chceli v jeho úlohe vidieť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -