Na HBO Max príde aztécky Batman. Ako bude hrdina z historického Mexika vyzerať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Na HBO Max bude aztécky Batman

Temný rytier smeruje do Mexika! A to dokonca v minulosti. HBO Max totiž pripravuje pre Latinskú Ameriku projekt, ktorý by sa dal popísať ako aztécky Batman. Animovaný film bude niesť názov Batman Azteca: Choque de Imperiospodtitul znamená Stret ríší.

Stáť bude za ním Warner Bros. Animation s plnou podporou vydavateľstva DC. Tí sa navyše spájajú ešte s animátorskými štúdiami Ánima a Chatrone z Južnej Ameriky. Prvé zmienené už niekoľko rokov prináša legendy a mýty z týchto oblastí a prináša ich pre detské publikum po celom svete. Druhé stojí za brazílskou televíziou.

aztécky batman
Zdroj: fineartamerica.com

Aztécky chlapec s chráme netopierieho boha

Príbeh nás zoberie do čias Aztéckej ríše. Sústreďuje sa na mladého chlapca menom Yohualli Coatl. Ten si zažije vo svojom živote obrovskú tragédiu, keď je jeho otec Toltecatzin, vedúca osobnosť ich osady, zabitý španielskymi conquistadormi. Uteká pred nimi do Tenotichlanu, aby varoval kráľa Monteczumu a jeho veľkňaza Yomu pred blížiacim sa nebezpečím.

Veľkňaz ho zavedie do chrámu Tzinacana, netopierieho boha, aby ho požiadal o pomoc a silu. Ten využíva ako svoju skrýšu a s Yokuho asistentom, Acatzinom, trénuje. Zároveň spolu vyvíjajú unikátnu zbroj, výstroj a zbrane, aby mohli čeliť hrozbe dobyvateľov. A aby mohol pomstiť smrť svojho otca.

Čisto mexická produkcia s odborníkom na kultúry

Naozaj unikátny pohľad na zdrojový materiál a na známeho hrdinu. Ten prinesie ako režisér Juan Meza-León, ktorý stojí za animovanou Harley Quinn. Okrem niekoľkých latinoamerických producentov prinášajú aj Alejandra Díaza Barrigu ako konzultanta. Ten sa sústreďuje na štúdium mezoamerických kultúr v Mexiku a Andách. Bude dohliadať na to, aby boli pôvodní obyvatelia týchto regiónov zobrazení čo najvernejšie a čo najväčšou historickou presnosťou.

Produkcia je celá vedená v Mexiku. Chce priniesť aj jediný animátorský štýl tejto krajiny a poskytnúť príležitosti lokálnym tvorcom a umelcom. Hlasom hlavného hrdinu bude teda tiež pochopiteľne Mexičan. Je ním Horacio Garcia Rojas, ktorý si zahral napríklad aj v Narcos: Mexico. Svoju kariéru však začínal v telenovele La Reina del Sur (Kráľovná juhu).

Ako sa vám pozdáva aztécky Batman? Znie pre vás zaradenie známeho hrdinu do tejto doby a prostredia zaujímavo? Čo si myslíte o deji? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -