Dozvieme sa viac o minulosti záporáka z filmu Batman. Komiks Riddler: Year One napíše samotný Paul Dano

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Paul Dano napíše komiks Riddler: Year One

Batman bol, respektíve ešte stále je, obrovským filmovým hitom. Najnovšie spracovanie temného rytiera valcuje kiná a Robert Pattinson dokázal, že je naozaj skvelým Brucom Wayneom. Ale kvalitný film s hrdinom Gothamu vždy závisí aj od jeho súperov. Tých sme dostali vo filme niekoľko, avšak jednoznačne im kraľoval Riddler. O jeho minulosti sa teraz dozvieme viac. Samotný Paul Dano napíše komiks Riddler: Year One.

Snímka bola vo svojich takmer troch hodinách vyplnená naozaj do poslednej sekundy. Viacerým fanúšikom bolo ale ľúto, že sa hlavný záporák objavil iba na niekoľko (možno ani nie) desiatok minút. Aj po svojom zatknutí však dokázal rozpútať množstvo chaosu. A čo viac, aj po skočení jeho času na plátne zanechal veľa otáznikov.

Paul Dano ako Riddler
Zdroj: Zdroj: DC / Warner Bros.

Pár otáznikov sa zodpovie

Niektoré z nich sa podarí zodpovedať prostredníctvom limitovanej série, ktorá bude vychádzať v šiestich číslach od októbra 2022. Ilustrátorom je v tomto prípade chorvátsky umelec Stjepan Šejić. Pre DC netvorí prvý raz, nakoľko priniesol vynikajúcu grafickú novelu Harleen a predtým vytváral aj Suicide Squad. Jeho inými známymi prácami sú Witchblade či Sunstone.

Zatiaľ sme dostali od oficiálnej stránky DC iba krátky prvý náhľad. Na ňom vidíme ikonické okuliare postavy, za ktorými je na kôpke dokumentov načmáraný názov. Year One je značne podobný aj názvu komiksu Batman Year One, ktorý mal byť pôvodne do filmovej podoby adaptovaný. Nakoniec ale Matt Reeves adaptoval primárne komiks Year Two, teda druhý rok pôsobenia Bruca ako maskovaného hrdinu.

Bezvýznamný účtovník až Batmanov nemesis

Komiksové dotvorenie filmového sveta nie je pre štúdio žiadnou novinkou. Napríklad Wonder Woman 1984 dostala na stránkach vlastný spin-off. Podobne to bude aj s chystaným filmom The Flash, ktorý príde až pred letom budúceho roka.

Podľa oficiálnej synopsy budeme „skúmať pozadie toho, ako sa účtovník Edward Nashton dostal od nikoho v Gotham City k Batmanovmu nemesis, čím sa nastaví kurz ich stretu vo filmovom blockbusteri.“ Komiks Riddler: Year One bude teda perfektným doplnením príbehu. Navyše ho ešte napíše predstaviteľ postavy. Veď kto by ho lepšie poznal, ako on sám?

Batman RECENZIA
Zdroj: DC / Warner Bros.

Spin-offov dostaneme viac

Spin-offov sa však k seriálu dočkáme aj na malých obrazovkách. Pôvodne mal režisér v pláne priniesť seriál o Gothamskej policajnej jednotke, podľa aktuálnych informácií ho však pretvoril na seriál o Arkhame. Vlastnú príbehovú linku dostaneme aj pre postavu Penguina, ktorého tu perfektne stvárnil Colin Farrell. Svet tohto Batmana sa teda bude veľmi rozrastať a už sa vo viacerých smeroch diskutuje aj o pokračovaní. S tým sa však veľmi neponáhľajú…

Prečítate si aj komiks, ktorý bude hovoriť o Riddlerovej minulosti? Páčilo sa vám toto stvárnenie vo filme Paulom Danom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -