Nový trailer na seriál Sandman odhaľuje viac mýtov aj dátum vydania na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na seriál Sandman

Počas včerajších osláv v rámci Netflix Geeked Week týždňa nám odhalili nový trailer na seriál Sandman. Ten vychádza z dlhoročne vydávaných grafických noviel, ktorých autorom je Neil Gaiman. Prvé začali vychádzať v roku 1993 a sledujú kráľa snov a jeho nesmrteľných šiestich súrodencov, takzvaných Nekonečných.

Prvý náhľad na sériu nám ukázal ako Sen (Tom Sturridge), prezývaný aj Morpheus, prišiel do sveta ľudí. Okamžite bol uväznený a skúmaný. V novej ukážke vidíme, že jeho zajatie dlho nevydržalo. Prichádzajú ho však varovať, že jeho kráľovstvo snov sa rozpadá. Skvele nám teda ukazujú kombináciu moderného sveta a prastarých mýtov, ktoré sľubovali.

Sen aj zvyšok Nekonečných

Staroanglická mytológia totiž hovorí o Sandmanovi, bytosti, ktorá ľuďom prináša sny. Do skupiny siedmych Nekonečných však patria aj Smrť (Kirby Howell-Baptiste), Túžba (Mason Alexander Park), Zúfalstvo (Donna Preston) či Osud. Predlohou je komiks z dielne DC a vieme, že v ňom nachádzame aj Lucifera. Jeho si zahrá Gwendolyne Christie.

Bytosťou prenášajúcou správy medzi svetmi je havran Matthew, ktorému tu hlas prepožičia Patton Oswalt. Medzi dabingy postáv sa pridal po veľkom oznámení aj Mark Hamill, ktorý nahovorí postavu menom Merv (či Mervin) Pumpkinhead. V predlohe vystupuje ako akýsi domovník či správca sídla Sna. Poslednou aktuálne pridanou herečkou je Jenna Coleman ako Johanna Constantine. Tú z noviel poznáme ako jedného z predkov slávneho Johna Constantina.

johanna constantine
Zdroj: netflix.com

Kvalitné a rozmanité herecké obsadenie

Aj zvyšok obsadenia tvoria zvučné mená. Burgessa, ktorý velí jednotkám, ktorá Morphea uväznia v ľudskom svete, si zahrá Charles Dance. Zvyšok obsadenia budú tvoriť Vivienne Acheampong ako Lucienne, Boyd Holbrook ako The Corinthian, David Thewlis ako John Dee či Stephen Fry ako Gilbert.

Napriek tomu, že väčšinu diel od tohto komiksového vydavateľstva rieši Warner Bros., tu si práva pre seba získal v roku 2019 Netflix. Warneri budú však stále produkovať. Nad jedenástimi epizódami, ktoré nás čakajú, samozrejme dohliada aj samotný autor predlohy Neil Gaiman. A trailer na seriál Sandman nám odhaľuje, že príde 5. augusta.

sandman netflix
Zdroj: netflix.com

Je poznať, že je v dobrých rukách

Okrem kvalitného hereckého obsadenia stojí za projektom aj kvalitný tím tvorcov. Scenáre napísali aj Allan Heinberg (stojaci za Klinikou Grace) a Davis S. Goyer (Blade, Temný rytier). Naozaj si môžeme byť istí, že je v správnych rukách a ukážka tieto predpoklady len potvrdzuje.

Zaujala vás ukážka na seriálového Sandmana? Tešíte sa v auguste na adaptáciu tohto slávneho komiksu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -