Prekvapivé cameo z finále Peacemakera malo mať pôvodne viac postáv

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tento článok obsahuje SPOILERY z finálnej epizódy seriálu Peacemaker. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr.

Cameo vo finále Peacemaker

Cameo, ktoré dostal Peacemaker vo svojej finálnej časti, nemálo ľudí prekvapilo. James Gunn opäť dokázal, že sa tu mohol kreatívne vyhrať a dostať sa k narážkam, ktoré vedel, že potešia divákov. Skôr počas dielu vidíme, ako Leota Adebayo (Danielle Brooks) žiada Amandu Waller (Viola Davis) o pomoc pri záverečnom súboji.

Konkrétne menuje povolanie Justice League. V tomto momente počas epizódy by sa nám ani nesnívalo, že reálne dorazia. Na bojisko sa však dostavia už v momente, keď je po všetkom a „krava“ je mŕtva. Za to dostanú aj pekne vynadané od hlavného hrdinu.

peacemaker justice league
Zdroj: comicbook.com

Nevideli sme ich všetkých

Dostaneme aj krátky rozhovor, ktorý sa týkal milostného života Aquamana. Jeho herec Jason Momoa pritom hovorí Flashovi, že už má dosť týchto dohadov. Ezra Miller mu ale odpovedá, že nejde iba o dohady… Okrem týchto dvoch postáv sme mohli spoznať Supermana a Wonder Woman, ale iba siluetami. A tu boli herci zastúpení dvojníkmi.

Samozrejme, dáva to zmysel. Henry Cavill má nemálo nabitý rozvrh (a čo nemá pri nakrúcaní, trávi doma hraním). Už vo filme Shazam! sme ho v potitulkovej scéne mohli vidieť iba od krku dole. Mimo toho ho tu tiež zastúpil dvojník. Podobne je to aj s Gal Gadot – tá aktuálne nakrúca novú Kleopatru, Snehulienku či pokračovanie Red Notice.

peacemaker justice league
Zdroj: mobile.twitter.com

S jedným z hercov je to jasné

Iný prípad je Cyborg. Jeho herec Ray Fisher sa značne nepohodol so štúdiom Warner Bros. Vo verzii Justice League od Jossa Whedona dostal značne málo priestoru a veľa jeho scén zo Snyderovej verzie bolo vystrihnutých. Odišiel teda naďalej spolupracovať s týmto režisérom a opustil svet DC. Pôvodne sa s ním počítalo aj do filmu The Flash, ale jeho scény boli v scenári zmenené.

peacemaker cyborg batman
Zdroj: murphymultiverse.com

Pre Batmanovho dvojníka splnený sen

Zostáva tu ešte Batman. Logicky, tiež kvôli nabitému rozvrhu sa nemohol zúčastniť Ben Affleck, jeho ešte stále aktuálny herec. Jeho budúcnosť je síce v rámci DCEU stále nejasná, nakoľko raz oznámi koniec ako temný rytier a následne to niekto ďalší vyvráti, jeho cameo malo byť vo finále Peacemaker zahrnuté.

Tento fakt vieme vďaka samotnému dvojníkovi, ktorý si tu mal netopierieho muža zahrať. Matt Turner na svojom Twitteri zverejnil fotografiu, kde bol takmer plne v kostýme, iba bez masky. Nemá nikomu za zlé, že sa do finálnej úpravy nedostal (a veľmi rád by sa vyvaroval nenávistným komentárov), aj tak išlo pre neho o splnený sen.

Ako to vysvetlil režisér?

Teraz tu ale nastáva otázka, prečo sa tak stalo. Justice League v Peacemakerovi neobsahovala veľmi významného člena. Na to sa samozrejme spýtali aj priamo režiséra, Jamesa Gunna. Stalo sa to počas jeho rozhovoru pre portál Variety. Tam sa vyjadril iba takto nejasne:

„Viete, neviem, čo môžem. Sú tu na to dôvody, ale vlastne nie som si istý, či môžem povedať aké dôvody to sú. Môže to ovplyvniť budúce veci.“

Čo sú „budúce veci“?

Pre nás je pálčivá otázka, čo myslí tými „budúcimi vecami“. Hovorí o svojich ďalších projektoch? O druhej sérii Peacemakera, ktorá už bola ohlásená? Je to väčšie a hovorí o samotnom DCEU? O niečo múdrejší budeme zrejme až po 3. novembri. Vtedy má premiéru The Flash a dozvieme sa minimálne ako to bude ďalej s Batmanom…

Aj bez Batmana, ako sa vám páčilo cameo, ktoré dostal Peacemaker vo finále? Zabavilo vás alebo je podľa vás takéto využitie Justice League hlúpe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -