George Lucas mal želanie ohľadom Grogu. Tvorcovia Boba Fetta ho kreatívne obišli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

George Lucas mal ohľadom Grogu požiadavku

Otec Hviezdnych vojen George Lucas mal požiadavku ohľadom Grogu. Pardon, Baby Yodu, pretože aj samotné postavy v seriáli ho odmietajú volať jeho pravým menom. Myslíme tým seriál The Book of Boba Fett. Tvorcovia seriálu k tejto prosbe ale pristupovali kreatívne. Ignorovali ju a tým ju zároveň splnili. Ako je to možné?

Trvalo takmer 30 rokov, od filmu Návrat Jediho z roku 1983, kým sme sa vrátili k príbehovej linke Boba Fetta (Temuera Morrison). Konečne vieme, ako sa mu podarilo uniknúť zo sarlaccovej jamy a sledujeme ho ako daimya na Tatooine. Lenže na to, aby si udržal moc, bude potrebovať pomoc. Tento raz v prípade navrátilého Mandaloriana (Pedro Pascal).

The Book of Boba Fett RECENZIA
Zdroj: starwarsnewsnet.com

Kde je Mando, tam je Baby Yoda

Lenže kde je Din Djarin, tam je aj Baby Yoda. Nakoľko prišlo na konci druhej série k ich odlúčeniu, znovu tohto krpca (50-ročného krpca) vyhľadá. Ten je spolu s Ahsokou a Lukom. Aby nenarušil jeho tréning s mladým Skywalkerom, nepriblíži sa k nemu a iba mu zanechá, čo mu prišiel odovzdať.

Takto Luke postaví Baby Yodu pred voľbu. Môže si vybrať svetelný meč po majstrovi Yodovi alebo krúžkovú zbroj, ktorú mu priniesol Mando. Jeho výber nevidíme priamo na obraze, ale v nasledujúcej epizóde je nám jasné, aká bola voľba. A Mando s Baby Yodom môžu byť opäť spolu!

grogu voľba
Zdroj: radiotimes.com

Požiadavku ignorovali a tak ju splnili

Dave Filoni, ktorý bol producentom pre oba seriály The Mandalorian aj The Book of Boba Fett povedal, že Lucas mal ohľadom dieťaťa starosť. Bál sa, kam by to mohlo smerovať, ak by nemal dostatočné množstvo tréningu. A tu to tvorcovia Bobu perfektne zvládli.

Tréning sme videli iba v jednej epizóde. Ibaže samotný Luke povedal, že ho nemusí nič učiť, pretože ide iba o to, aby mu pripomenul jeho predošlý tréning a spomenul si na neho. George Lucas chcel, aby mal Grogu poriadny tréning, tak bolo divákom povedané, že už ho mal. Chytré.

grogu tarre vizsla
Zdroj: screenrant.com

Jedi alebo Mandalorian – prečo nie oboje?

Samozrejme, nie je to nič, čo by sme nemohli tušiť už skôr. Predsa len sme ho videli ako používal Silu a teraz sa tieto schopnosti ukázali ako ešte silnejšie. Len aby sme pripomenuli, toto ešte automaticky neznamená, že by sa nemohol stať aj Jediom. Najlepšie si to ukážeme na príklade – Tarre Vizsla, ktorý vytvoril Darksaber, bol obomi (Jedi aj Mandalorian). Možno by táto budúcnosť mohla čakať aj Grogu Baby Yodu. Uvidíme, čo si tvorcovia pripravia.

Myslíte si, že tvorcovia Boba Fetta šikovne obišli požiadavku Georga Lucasa? Mal by mať Baby Yoda viac tréningu? Myslíte si, že ešte bude Jediom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -