Animovaný Smallville sa hýbe vpred. Vrátia sa pôvodní herci?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Animovaný Smallville pomaly vzniká

Fanúšikom Supermana určite netreba predstavovať prequelový seriál, ktorý sa odohrával v mestečku, kde Clark Kent pôsobil. Teraz bude obnovený a fanúšikovia dostanú animovaný Smallville. Prezradil to herec Tom Welling, ktorý tu stvárnil hlavnú úlohu. Chcel, aby sa vrátila väčšina hereckého obsadenia ako hlasy postáv.

Prezradil to na akcii Fan Expo Vancouver. Objavil sa tam aj po boku herečky Ericy Durance, ktorá si zahrala Lois Lane. Tá je teda jednoznačne potvrdená. Odhalil, že už od júna 2021 túto myšlienku preberajú s Michaelom Rosenbauom, ktorý si tam zahral Lexa Luthora.

smallvile lex luthor
Zdroj: screenrant.com

Potvrdené niektoré hlasy

Takto by bol potvrdený aj návrat jeho otca Lionela Luthora, ktorého hral John Glover. Ten s nápadom tiež hneď súhlasil, ale chcú, aby mal aj zakladateľ LexCorp viacej priestoru.

Chceli by dokonca aj Sama Jonesa III, s tým je to ale značne neisté, nakoľko seriál po tretej sérii opustil. Aj keď to nie je nemožné, pretože v roku 2008 sa do niekoľkých epizód opäť vrátil. Zahral si Clarkovho dlhoročného priateľa, Pete Rossa.

smallvile peter
Zdroj: youtube.com

Oslovili pôvodných tvorcov

Najväčší problém by bol ale s herečkou Allison Mack. V seriáli si zahrala originálnu postavu vytvorenú iba pre show, Chloe Sullivan. Herečka má totiž momentálne legálne problémy, pretože je obnivená z účasti v kulte a multilevel marketingu.

Welling sa vyjadril, že oslovili aj pôvodných tvorcov Ala Gougha a Milesa Millara. Scenáristické a režisérke duo pracuje spolu už od druhej polovice 90. rokov, keď priniesli film Smrtonostná zbraň 4 alebo seriál Timecop. Tí su vraj momentálne zaneprádznení prácou na „projektoch podobných Burtonovi“. Zrejme sa tým narážalo na seriál Wednesday, ktorý sa chystá na Netflixe o stredoškolských časoch dievčaťa z rodiny Addamsovcov.

adam west batman
Zdroj: youtube.com

Nie je to v DC unikát

Animovaný Smallville nebude unikátny projekt z dielne DC, ktorý dostane takúto podobu. V rokoch 2016 a 2017 dostal pôvodný Batman zo 60. rokov dva kreslené filmy. Aj tu boli privedené pôvodné hlasy – samozrejme legendárny Adam West alebo Burt Ward.

Originálny hraný Smallville bol vysielaný od roku 2001 a dostal 10 sérií. Existuje aj 11. séria, ale iba formou viacerých komiksových kníh, ktoré vychádzali medzi rokmi 2012 a 2015. Neskôr však boli kolektívne vydané práve ako Smallville: Series 11.

smallvile arrowverse
Zdroj: tvinsider.com

Uzavretie linky v Arrowverse

Welling a Durance si svoje úlohy ale zopakovali aj na obrazovkách. V roku 2019 vyšiel Arrowverse cross-over Crisis on Infinite Earths. Tu sme videli Clarka zo Smallvilu. Avšak ten už odišiel na zaslúženú penziu, vzdal sa svojich síl a venoval sa viac svojím dcéram. Príjemný koniec pre postavu.

Superman je momentálne divákom dostupný v seriáli Superman & Lois. Clarka tu hrá Tyler Hoechlin a Lois stvárňuje Elizabeth Tuloch. V rámci hlavného DCEU máme momentálne absenciu tejto postavy z Kryptonu. Ak by ste si ale chceli užiť vlnu nostalgie, seriál Smallville nájdete na streamovacej službe Hulu.

Ako sa vám pozdáva nápad na animovaný Smallville? Máte radi pôvodný seriál? Sledovali ste všetkcýh 10. sérií alebo iba sporadicky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -