Cillian Murphy sa predstavuje ako Oppenheimer. Do obsadenia pribudol Kenneth Branagh a dvaja ďalší herci

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Cillian Murphy ako Oppenheimer

Aktuálne chystaný projekt Christophera Nolana nie je žiadnym tajomstvom. Prinesie životopisnú drámu o vedcovi, ktorý stál na čele tímu, ktorý počas druhej svetovej vojny zostrojil atómovú bombu. Neustále sa dozvedáme nové správy o obsadení, teraz sa pridali traja noví herci na čele s Kennethom Branaghom. Správa prišla spolu s tým, ako sa na prvom zábere predstavuje Cillian Murphy ako Oppenheimer.

Snímka bude teda treťou spoluprácou medzi Nolanom a Brannaghom. Prvé dve sú filmy Dunkirk a Tenet. Herca môžeme aktuálne poznať aj ako Hercula Poirota. Momentálne si ho môžeme pozrieť v kinách vo filme Smrť na Níle, tiež spolu s hviezdnym obsadením. Aktuálne sa vyznamenal aj ako režisér – získal si nomináciu na Oscara za Belfast.

trailer smrť na níle
Zdroj: geektyrant.com

Han Solo a matematický génius

Ďalším hercom, ktorý pribudol do obsadenia, je Alden Ehrenreich. Viac ako podľa mena ho identifikujete ako mladého pašeráka Hana Sola. Túto rolu si zahral vo filme Solo: A Star Wars Story. V blízkej dobe bude hrať aj v trileri Cocaine Bear po boku Keri Rusell.

Treticu nových tvári vo filme uzatvára David Krumholtz. Ten nie je v dráme žiadnym nováčikom. Hlavnú úlohu získal vo filme Numb3rs o matematickom géniovi a hral v seriáli The Deuce: Špina Manhattanu po boku Jamesa Franca. Najbližšie ho uvidíme v politickej dráme The White House Plumbers s Woodym Harrelsonom and Justinom Therouxom.

alden-ehrenreich-david-krumholtz
Zdroj: thedigitalfix.com

Pridali sa ho skvelej plejády hercov

Ich role zatiaľ nie sú známe, podobné je to aj s menami Jack QuaidJosh HartnettDane DeHaanRami MalekRobert Downey Jr., alebo Matt Damon. Niekoľko hercov však ich úlohy už známe má. Emily Blunt sa napríklad predstaví ako Katherine Vissering Oppenheimer, vedcova manželka.

Ženskú postavu a členku americkej komunistickej strany Jean Tatlock, s ktorou mal aféru, si zase zahrá Florence Pugh. Ďalším členom tímu pracujúceho na bombe bol pôvodom maďarský vedec Edward Teller, dnes známy ako „otec“ vodíkovej bomby. Jeho stvárni Benny Safdie.

Oppenheimer: Florence Pugh, Rami Malek a Benny Safdie
Zdroj: hollywoodreporter.com

V scenári myslí aj na detaily

Cillian Murphy vyzerá ako J. Robert Oppenheimer zatiaľ skvelo. Jediná fotografia vystihuje podstatu toho vedca. Okrem elegantného vzhľadu sa ukazuje aj s cigaretou v ústach. Vedec bol totiž známy svojou závislosťou od nikotínu, čo malo za následok aj rakovinu hrtana. Režisér sa rozhodol do filmu zapracovať aj tento detail.

Ide o Nolanov prvý projekt, na ktorom pracuje odkedy sa rozlúčil s Warner Bros. Dôvodom bola jeho podmienka, že film sa nesmie objaviť na žiadnej streamovacej službe ani domácom médiu 100 dní po jeho uvedení v kine. S touto dohodou súhlasilo štúdio Universal, ktoré na film ponúklo štedrý rozpočet 100 miliónov amerických dolárov.

cillian murphy oppenheimer
Zdroj: game-news24.com

Podľa knihy s Pulitzerom

Scenár si píše k nemu sám, vychádza pri ňom z knižnej predlohy American Prometheus: The Triumph of J. Robert Oppenheimer. Napísala ju dvojica autorov Kai Bird a Martin J. Sherwin a v roku 2005 za ňu získali Pulitzerovu cenu.

Ako sa vám páči Cillian Murphy ako Robert Oppenheimer? Čo hovoríte na pridanie ďalších hercov do už tak skvelého obsadenia? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -