Frankenstein od Guillerma del Tora naberá obsadenie. Vidieť by sme mali Miu Goth či Oscara Isaaca

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Del Torov Frankenstein naberá obsadenie

Ešte značne čerstvo po svojej ďalšej oscarovej výhre oznamuje Guillermo del Toro svoj ďalší projekt. Opäť bude spadať pod jeho spoluprácu s Netflixom, pre ktorý už pripravil antologický seriál Kabinet kuriozít či práve zmieneného, oceneného Pinocchia. Aj keď sa vyjadril, že rozhodne nepôjde o jeho posledný stop-motion animák s touto službou, momentálne dáva prednosť inému projektu. Jeho Frankenstein už má v hľadáčiku prvé obsadenie.

Adaptáciu klasického diela od Mary Shelley z roku 1818 už plánuje nejaký čas. Na obrazovke či plátne sme mohli vidieť značné množstvo verzií, niektoré z nich zostávali verné dobovému zasadeniu, iné zase preniesli dej do súčasnej doby. Momentálne nie je jasné, po ktorom variante siahne režisér známy aj pre Uličku nočných môr.

Guillermo del Toro Frankenstein
Zdroj: screenrant.com

Trojica pôsobivých hercov

V skorých jednaniach o úlohách je ale trojica hercov. Sú nimi Andrew Garfield, Oscar Isaac a Mia Goth. Momentálne nevieme, či budú dvaja herci hrať Viktora Frankensteina a jeho monštrum, o herečke sa však vie, že bude milostným záujmom doktora.

Režisérovi, ktorý má sám na konte troch Oscarov, sa podarilo dať dohromady oceňovaných a uznávaných hercov. Jeho dve ďalšie sošky sú za snímku Podoba vody. Okrem toho si však v roku 2007 získal nomináciu za obľubované fantasy Faunov labyrint.

del toro frankenstein obsadenie
Zdroj: variety.com

Medzi nimi kráľovná súčasného hororu

Garfield je len niekoľko týždňov držiteľom ceny Emmy za seriál V mene nebies. Nomináciu na ocenenia Akadémie si vyslúžil za hudobnú snímku Tick, Tick…Boom! a najbližšie ho uvidíme v dráme We Live in Time. Isaac bol na Emmy nominovaný za seriál Scény z manželského života, niekoľko nominácií mu pripadlo za drámu Card Counter a viacero ich získal za marvelovského Moon Knighta.

Goth síce zatiaľ na svojom konte žiadne ceny nemá, je však fanúšikmi uznávaná ako moderná kráľovná hororov. Najlepšie ju môžeme poznať z dvojice filmov X a Pearl, ku ktorým sa aktuálne chystá tretí diel MaXXXine. Nedávno sme ju mohli vidieť v atmosferickom a psychologickom filme Infinity Pool.

Čo hovoríte na to, aké dostáva nový Frankenstein obsadenie? Koho si myslíte, že herci stvárnia? Ste zvedaví na verziu od talentovaného del Tora? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -