Michal Bay by nakrútil superhrdinský film, ale iba za vlastných podmienok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Michael Bay by spravil superhrdinský film

Rýchla a dynamická akcia, poriadny hrdinovia a množstvo explózií. Tak sa dajú najlepšie definovať filmy tohto režiséra. Teraz sa Michael Bay v jednom rozhovore priznal, že by nakrútil aj superhrdinský film. Avšak muselo by to byť za jeho vlastných podmienok.

Predsa len, aj séria filmov, s ktorou je najviac spájaný súčasnými divákmi, predsa pochádza z komiksovej predlohy. Hovoríme samozrejme o večne súperiacich dvoch mimozemských rasách meniacich sa robotov – Transformeroch. Z nich však posledný film spravil v roku 2017, s podtitulom Posledný rytier. Potom prenechal žezlo iným tvorcom. Nedávno štúdio Paramount ohlásilo novú trilógiu, pričom prvý film príde už budúci rok.

nový transformers
Zdroj: screenrant.com

Triler Sanitka ešte stále v kinách

Posledným režisérovým kúskom je napínavý triler Sanitka. Akčná jazda, v ktorej sa Yahya Abdul-Mateen II a Jake Gyllenhaal ocitnú vo vozidle ambulancie so zraneným policajtom a sestričkou ako rukojemníčkou je ešte stále v našich kinách. Jeho premiéra bola 17. marca.

Ambulance trailer
Zdroj: screenrant.com

Ako by to bolo s ďalšou komiksovkou?

Nedávno režisér viedol ohľadom filmu rozhovor s portálom ComicBook. Ako jeho titul napovedá, reč musela padnúť aj na komiksy. Ohľadom filmu podľa nich odpovedal:

„Nie je to tak, že by ma nezaujímal Marvel. Ako povedal Ridley Scott, najťažšou vecou pre režiséra je vystavať svet. Nie som však tým chlapíkom, ktorý by sa stretol s Lucasom a spravil pre neho piatu verziu Hviezdnych vojen. Nechcem spraviť Iron Mana 7. Nie som ten, kto spraví Batmana 10. Chcem spraviť svoju vlastnú vec. Hrozne rád by som spravil niečo superhrdinské, ale za mojich podmienok. Chcem vlastný svet.“

Nič aktuálne z Marvelu či DC

To, čo Bay hovorí, ale dáva perfektný zmysel. Namiesto toho, aby sa vrhol do existujúceho univerza, kde by mohli byť veci s ďalšou kontinuitou náročné, vybral by sa vlastnou cestou. Či by sa priklonil smerom k Marvelu alebo DC je samozrejme otázne. Mohol by si pokojne vybrať aj iné vydavateľstvo alebo dokonca nezávislejšie kúsky.

Ak by však chcel Michael Bay urobiť superhrdinský film, možnosti sú nespočetné. Na stránkach existujú stovky a stovky postáv, ktoré čakajú len na svoje preskúmanie. A režisér, ktorý má svoj jedinečný film vo filmoch ako Bad Boys, Armageddon, Skala alebo nedávne 6 Underground by akčný blockbuster podľa známych komiksov určite zvládol.

Myslíte si, že by bol Michael Bay vhodným kandidátom na film o superhrdinoch? Máte nejakých, ktorých by ste chceli vidieť pod jeho vedením? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -