Aj superhrdinovia potrebujú svojich (zvieracích) hrdinov | DC Liga superzvierat RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

DC Liga Superzvierat RECENZIA – Svet, do ktorého patria Superman, Batman či Wonder Woman prináša tím, aký ste ešte rozhodne nevideli. Práve prvý menovaný má totiž psa s rovnakými schopnosťami ako on sám. Keď je Liga spravodlivosti unesená, je to práve na jeho novo nájdených priateľoch z útulku, aby ich zachránili!

DC League of Super-Pets trailer
Zdroj: dccomics.com

DC Liga superzvierat RECENZIA

Kal-El tentoraz prichádza s Kryptonu aj so zvieracím miláčikom. Žijú si svoj (ne)obyčajný život, do ktorého vstúpi Lois Lane. Preto musí aj pes Krypto získať nových priateľov. Narazí na skupinu, ktorá by nimi mohla byť. Lenže medzi nimi sa nachádza aj pokusné morča Lulu, ktoré bolo kedysi v labáku u Lexa Luthora. Tak má, podobne ako on, tendencie ovládnuť svet.

Keď sa zmocnia oranžového kryptonitu, sú bližšie svojmu cieľu – a unášajú našich obľúbených hrdinov, medzi ktorých patria aj Aquaman, Flash, Cyborg a Green Lantern. Lenže rovnaký kryštál dá schopnosti aj našich útulkáčom – pes Eso sa stane nezraniteľným, korytnačka Merton naberá super rýchlosť, veveričiak Chip metá okolo seba blesky a prasiatko PB vie meniť svoju veľkosť.

liga superzvierat liga spravodlivosti
Zdroj: cbr.com

Neštandardná skupina hrdinov

Rada nezhôd, motivačných príhovorov a novo nájdenej sebadôvery neskôr, musia zachrániť svet. Scenár a dej sú to v podstate veľmi priamočiare iba so zopár menšími prekvapeniami. Ale samozrejme, od podobnej snímky by sme to očakávali.

Na nič sa nehrá a do sveta DC vstupuje v podstate nezávisle. Prináša svoj unikátny pohľad s touto neštandardnou skupinou. Každý z nich má ale stále svoje vlastné problémy, ktoré sa darí s postupom času riešiť. Určite by sme ocenili viac priestoru pre flegmatickú, sarkastickú (a slepú) korytnačku Mertona.

liga superzvierat
Zdroj: udhpapers.com

Vtipy aj pre dospelých a kreatívne slovné hračky

Vtipy dokážu príjemne prekvapiť a zaujať aj dospelého diváka. Skvele dokázali využiť slovné hračky, na ktoré poukazovali už vydávané plagáty. Slovenskí prekladatelia (na čele ktorých bol raper Strapo) si tu dali tiež záležať. Tak dostávame úsmevné „copycats“ ako „opičiace sa mačky“. Ani nám nevadilo, že nepočujeme The Rocka či Krasinskeho.

Rovnako sme neboli ukrátení ani o odkazy na iné filmy, či už z tohto univerza alebo iných časti popkultúry. Batman označujúci jedného z členov jeho tímu ako „ten, čo ho hrá Morgan Freeman je skvelým vtipom pre fanúšikov nolanovskej trilógie. Nemôže chýbať ani narážka na Labkovú patrolu.

DC League of Super-Pets Keanu Reeves Batman
Zdroj: youtube.com

Maznáčikovia skvele dopĺňajú hrdinov

Každý jeden z členov tímu prispieva svojou troškou nielen schopnosťami, ale aj celkovo charakterom. Eso napríklad učí byť Krypta reálnym psom, Chip bojuje so svojimi úzkosťami, PB so sebadôverou, ale predovšetkým sa učia fungovať jeden s druhým. Pritom poskytujú divákom nielen zábavu, ale aj nečakanú dávku emócií.

Netreba však zabúdať ani na jednotlivých členov Ligy spravodlivosti. Každého osobnostná črta je tu vyhnaná k extrému. Batman ako neprístupný temný miliardár povolí v tej správnej chvíli či Aquaman ako večný samotár, ktorý dokáže zmeniť svoj osud. Jednoducho, ak postavy poznáte, pochopíte ako si z ich typických znakov s nadhľadom spravia srandu.

liga superzvierat
Zdroj: uhdpaper.com

Scenáristi vymenili bláznivosť za milé odkazy

Za filmom stoja rovnakí scenáristi ako za LEGO® Batman vo filme (Jared Stern a John Whittington). Bolo poznať, že aj tu sa pri tom poriadne bavili a chceli sa o to podeliť aj s fanúšikmi. Kde sa však pri Batmanovi nechali úplne odviazať, tu niektoré veci skôr robia s miestami sa pomalšie pohybujúcim dejom (napríklad aj finálny súboj veľmi kolíše v dynamickosti). Na druhej strane ale prinášajú posolstvo o priateľstve (a dôležitosti domácich maznáčikov).

Práve tu som mal pocit, že snímku vie oceniť o zrnko viac ten, kto má už nejaké zvieratko doma. Nie že by to bola zlá vec. Ale tak či tak nám Liga superzvierat z dielne DC prináša príjemný príbeh o tom, ako aj superhrdinovia niekedy potrebujú pomoc od svojich (zvieracích) hrdinov. Dokáže to priniesť na vlne odkazov, humoru aj zopár kreatívnych nápadov.

liga superzvierat krypto
Zdroj: clickondetroit.com

DC Liga superzvierat RECENZIA – Zhrnutie

Prekvapivo veľa motívov vidíme zo samotných komiksov. Napríklad taký solárny úder, tentoraz packou (čo nie je rozhodne limonáda!) sme už dlhší čas na plátne nevideli. Snímka je teda kúskom, ktorú sa oplatí vidieť, odreagovať pri nej. Nerobí si sama na seba veľké nároky a nestráca sa tak vo svojich ambíciách (ako iné DC projekty). Samozrejme, zaujme predovšetkým detského diváka, ale rozhodne má čo povedať aj dospelým (/-ším). Ja by som mu udelil hodnotenie 7/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -