Gladiátor 2 má stanovený dátum premiéry. Kedy uvidíme pokračovanie od Ridleyho Scotta?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Gladiátor 2 má dátum premiéry

Russell Crowe stvárnil svoju azda najikonickejšiu rolu v dobrodružnom historickom filme z roku 2000. Keď jej režisér Ridley Scott pred istým časom oznámil, že chystá pokračovanie, prekvapilo to vzhľadom na koniec jednotky mnohých divákov. Uistil ich však, že nepôjde o ďalší podobný film z Kolosea, ale musí nasledovať. A teraz má Gladiátor 2 už aj stanovený dátum premiéry.

Počas novembra sme sa dozvedeli, že je k snímke už aj hotový scenár, ktorý napísal David Scarpa. Dvojka sa zameria na Luciusa, ktorého sme v prvom filme spoznali ešte ako malého chlapca, syna Lucilly (Connie Nielsen) a synovca Commoda (Joaquin Phoenix).

gladiator lucius
Zdroj: quora.com

Maximus navždy zmenil život mladého Luciusa

Práve ten bol hlavným antagonistom, synom rímskeho cisára Marca Aurelia. V krutej túžbe po vládnutí zabil svojho otca a ujal sa trónu. Jeho pád zariadil až gladiátor Maximus (práve Crowe), ktorý ešte pred svojím skonom (a zjednotení sa tak s rodinou) ešte zobral život aj samozvolenému tyranovi.

Zároveň tak zachránil Luciusa a jeho matku. Na chlapcovi to zanechalo dojem a videl silu jednotlivca, ako sa dokáže vzoprieť. Druhý film tak bude sledovať jeho osudy a bude o jeho boji proti v tom čase neotrasenej Rímskej ríši. Zahrá si ho mladý herec Paul Mescal, ktorý zažiaril v seriáli Normálni ľudia a minulý rok si vyslúžil aj nomináciu na Oscara za film Aftersun.

paul mescal
Zdroj: nme.com

Scott na ňom bude pracovať po inom historickom kúsku

Samotný režisér ešte produkciu nerozbieha, pretože dokončuje práce na inom historickom kúsku. Ten nesie názov Kitbag a zameria sa na Napoleona. Pracoval na ňom tiež so Scarpom a hlavnú úlohu francúzskeho vojvodcu si zahrá Joaquin Phoenix. Snímka by mala prísť ešte tento rok na Apple TV+.

Tvorca si tak dáva naozaj odvážne plány a výzvy, pretože druhého Gladiátora stanovili už na budúci rok. Konkrétne ho majú kiná uviesť 22. novembra 2024 a podľa znalcov a kritikov ide o dobre strategicky zvolený dátum. Nie sú okolo neho doteraz žiadne veľké premiéry a je to týždeň pred Dňom vďakyvzdania, tak iste priláka aj množstvo nových divákov.

Čo hovoríte na to, že Gladiátor 2 už má stanovený dátum premiéry na budúci rok? Ste zvedaví na osudy Luciusa, ktorého život navždy zmenil Maximus? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -