Film Mario Kart ako post-apokalyptický triler? V skeči s Pedrom Pascalom ide o práve takúto adaptáciu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Skeč zo SNL ukazuje film Mario Kart

Pedro Pascal momentálne kraľuje našim obrazovkám ako Joel Miller z adaptácie populárnej hry The Last of Us. Prinieslo ho HBO a poskytuje náhľad na svet zničený nákazou, ktorý je temný, až depresívny. Čo keby rovnaká služba ale pristupovala takto aj k iným herným materiálom? Čo keby bol napríklad aj film Mario Kart drsným post-apokalyptickým trilerom?

To zrejme nebude otázka, ktorú si sa sám seba spýtal. Položili si ju však tvorcovia v dlho vysielanej relácii Saturday Night Live a prinášajú skeč, ktorý slúži ako fiktívny trailer práve na takúto verziu. Ako poriadny protiklad ku kreslenému Super Mario Bros. vo filme s Chrisom Prattom tak prichádza práve Pascal v surovej hranej verzii.

Mario je posledná záchrana v post-apokalyptickom svete

Drastickému zničenému svetu vládne až pasácky Bowser, ktorému podobu poskytol Kenan Thompson. A je na Mariovi, aby zmenil veci. Vyzvú ho, aby krajinou previezol drahocenný náklad, ktorým nie je nikto iný ako niekdajšia princezná Peach (Chloe Fineman). Musí ju dostať na hráčom dobre známu (a nenávidenú) Rainbow Road.

V ceste sú mu však zmutovaní goombovia a nevyhnuteľné červené panciere. Čo je ešte horšie, obrátil sa proti nemu aj jeho vlastný brat Luigi, ktorý si dobre chráni pred apokalypsou svoje (strašidelné) sídlo. Zo známych postáv ešte prichádzajú Bowen Yang ako Yoshi a Marcello Hernandez ako Toad.

SNL pedro pascal mario kart
Zdroj: collider.com

Hríbiky a Rainbow Road takto rozhodne nepoznáme

Aby ešte viac podčiarkli satirickosť a spravili si srandu zo súčasných adaptácií, obe postavy okrem hereckej rozmanitosti vyhlasujú, že sú bisexuálmi. Dostávame aj poriadne iný pohľad na to, na čo vlastne slúžia známe hríbiky a ako bizarne by znelo prinesenie naspäť na dráhu v tomto svete.

Opačne od ukážok, ktoré poznáme, tentoraz nás magazíny a denníky odradzujú. Toto nie je herná adaptácia, aká by mala byť a rozhodne nezvolili správnu hru. Nech však hovoria čo chcú, toto vyzerá ako poriadne zábavná paródia a materiál, ktorý by sme si pozreli. Takže sledujeme kedy naozaj SNL (a ich zastrešujúca stanica NBC) podpíšu dohodu s HBO.

Páčil sa vám parodický nápad na film Mario Kart ako post-apokalyptický triler? Užili ste si v skeči Pedra Pascala ako Maria? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -